Wikibooks:Przyznawanie uprawnień

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skrót:
WB:PUA

Konta z uprawnieniami

Aktualne listy:

Regulamin[edytuj]

Status administratora przyznawany jest znanym i cenionym członkom społeczności, zaznajomionym ze sposobem działania Wikibooks i zasadami na niej obowiązującymi. Administratorzy nie posiadają żadnej specjalnej władzy na Wikibooks, ale oczekuje się od nich rozwagi i opanowania, ponieważ wielu użytkowników (zwłaszcza nowych) uważa ich za oficjalnych przedstawicieli Wikibooks. Administrator powinien dysponować czasem na wypełnianie obowiązków administratora (takich jak utrzymywanie porządku na serwisie, walkę z wandalami i pomaganie nowym użytkownikom).

 1. Kandydować mogą jedynie użytkownicy, którzy zgromadzili na swoim koncie minimum 200 edycji.
 2. Uprawnieni do głosowania są jedynie zarejestrowani użytkownicy, których dorobek przekroczył 50 edycji. Inne, w tym anonimowe (IP), głosy zostaną pominięte.
 3. Użytkownik zostaje administratorem, gdy otrzyma ponad 80% głosów poparcia spośród uprawnionych głosujących "za" i "przeciw" kandydatowi.
 4. Głosowanie trwa 7 dni.
 5. Jeżeli trwa dyskusja, administrator ma prawo przedłużyć okres głosowania.
 6. Do głosów negatywnych (Przeciw) trzeba dodać uzasadnienie, głosy negatywne bez uzasadnienia będą uznawane za nieważne.
 7. Jeżeli nominacja zostanie odrzucona, kolejna może być zgłoszona najwcześniej po miesiącu.
 8. Gdy 80% głosujących odrzuci kandydata, to będzie musiał na możliwość ponownego kandydowania poczekać 3 miesiące.

Format wniosku[edytuj]

Format wniosku znajduje się na stronie Wikibooks:Przyznawanie uprawnień/Przykład. Można utworzyć zmienioną jego kopię na stronie Wikibooks:Przyznawanie uprawnień/Twoja nazwa użytkownika, albo użyć przycisku:


Następnie należy dopisać tę stronę poniżej, w sekcji "Kandytatury", w następujący sposób: {{:Wikibooks:Przyznawanie uprawnień/Twoja nazwa użytkownika}}


Kandydatury[edytuj]

Pavroo[edytuj]

(typ głosowania: na administratora | na biurokratę | na CheckUsera | weryfikacja uprawnień)

Data rozpoczęcia: 22:00, 07 maj 2014 (CET) Data zakończenia: 21:59, 13 maj 2014 Głosowanie trwa

Od dłuższego czasu czuwam nad Polskim Wikibooks - usuwam śmiecie, blokuję wandali, etc. Uprawnienia zostały mi przyznane czasowo, najpierw na 3 miesiące, później na 6 i 12. Obecny termin uprawnień upływa 12 maja 2014r. Zgłosiłem ten fakt Stewardom - zasugerowano aby wystawił to na 7 dniowe głosowanie, co też czynię. Jeśli w dalszym ciągu mam pilnować porządku i robić to co do tej pory robiłem jako admin, potrzebne jest głosowanie.

Zobacz też: wkład kandydata, licznik

Za:[edytuj]

 1. Nie pamiętam ile głosów będzie potrzebne do zaliczenia głosowania, ale dochodzi mój ;) --Lethern (dyskusja) 18:16, 9 maj 2014 (CEST)

Przeciw:[edytuj]

Wstrzymuję się:[edytuj]

Pytania do kandydata:[edytuj]

--Pavroo (dyskusja) 22:02, 7 maj 2014 (CEST)

 1. Witaj. Nie mam prawa głosu tutaj co prawda, ale mimo to jeśli pozwolisz zadam jedno pytanko z ciekawości, OK? Widzę, żeś odpowiedzialny za praktycznie wszystkie banhammery tu założone (chwała Ci za to!). Ale, dlaczego zostawiasz publiczną widoczność ciężkich wulgaryzmów? Są tu jakoweś regulacje, żeby ich nie ukrywać? Uważasz to za zbyteczne? Nie masz takiego guzika? Nie chce Ci się? Pozdrawiam i sorry za zajmowanie czasu pierdołami :) Marcgalrespons 22:27, 7 maj 2014 (CEST)
  Witaj. Wręcz przeciwnie, wszystkie wulgaryzmy trzeba usuwać. Jeśli jakiś znalazłeś, to podaj linka. Wynikiem tego stanu może być przeoczenie - nikt nie jest w stanie kontrolować wszystkiego na okrągło. Pozdrawiam --Pavroo (dyskusja) 22:38, 7 maj 2014 (CEST)
  Kilka przykładów (autorów tych edycji sam zablokowałeś): [1] [2] [3], [4] Chodzi mi o taką akcję. Pozdrawiam Marcgalrespons 12:24, 8 maj 2014 (CEST)
  Te wersja można usunąć, nie ma problemu. Wnioski o usunięcie wersji należy składać na stronie Wikibooks:Prośby_do_administratorów lub na mojej stronie dyskusji . Pozdrawiam --Pavroo (dyskusja) 13:31, 8 maj 2014 (CEST)
  Chodziło mi o to, że jeśli już zablokowałeś gościa za wulgaryzmy, to znaczy że spojrzałeś na tę edycję, a jeśli już na nią spojrzałeś, to mogłeś ją od razu wywalić :) Pozdrawiam Marcgalrespons 15:01, 8 maj 2014 (CEST)
  To zależy m.in. od posiadanego czasu. Postaram się wywalać tego typu edycje, dzięki. --Pavroo (dyskusja) 15:33, 8 maj 2014 (CEST)

Dyskusja[edytuj]

Wiesz, prawdę mówiąc, to zastanawiam się nad złamaniem zasad i puszczenia bota z mojego konta, który by 50 razy usuwał i wstawiał przecinek na jakiejś nieistotnej stronie. Potem bym oddał głos "Za", i wówczas mógłbyś mnie zbanować ;P Żartuję oczywiście. Ale poważnie, to naprawdę by się przydało, żebyś dostał guziki na stałe, a nie wciąż tylko czasowo. Twoja działalność tutaj jest bardzo istotna. Marcgalrespons 16:27, 8 maj 2014 (CEST)

Dzięki, a pomysł z botem jest bardzo zabawny :) --Pavroo (dyskusja) 18:11, 8 maj 2014 (CEST)

Odbieranie uprawnień[edytuj]

W tym momencie nie ma żadnych kandydatów.

Poprzednie kandydatury[edytuj]