Dyskusja wikipedysty:RhumZeiss

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!-MonteChristof DMC 21:45, 23 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Witam serdecznie.[edytuj]

Mam pewne sugestie dotyczące działu "Programy do składu tekstu", czyli DTP. Otóż TEX i jego nakładki to systemy składu tekstu oparte na własnym języku, natomiast cała reszta wymienionych programów są to aplikacje pozwalające na skład wizualny z pełnym podglądem efektów pracy. Chyba warto wydzielić TEXa w jakiś szczególny sposób?

Chciałem przeprosić, bo do części "Programy do składu tekstu" dodałem kilka propozycji zanim jeszcze zarejestrowałem się. Nie wiedziałem jakie tu panują reguły. Zajmuję się projektowaniem graficznym, dlatego mogę pomóc tylko w kwestiach grafiki komputerowej, bo o tym mam jako takie pojęcie. O ile będę potrzebny. Kontakt: rhumzeiss.[atka].gmail[kropka]com

Odp. Witaj. Pozwoliłem sobie dodać powitanie przed Twoim wpisem. Do tej pory mamy rozpoczęte "produkcje" podręczników TeX i LaTeX. Myślę, że nie ma potrzeby w obecnej chwili wydzielać ich w jakiś szczególny sposób w księgozbiorze, choć faktycznie jak zauważyłeś trafiły one pod niefortunną nazwę "Programy do składania tekstu", kiedy są nie tyle programami co raczej narzędziami lub językiem skryptowym, jak np. HTML. Dlatego też tytuł podsekcji zmieniłem na "Składanie tekstu" - jako sekcję grupującą całą tematykę programistyczno-narzędziową, na której to półkach obok siebie poustawiać będzie można książki zarówno do programów typu WYSTWIG jak i języków skryptowych.
P.S.
Wstawianie podpisu
Jedna ważna sprawa. Nieładnie udawać anonima. W dyskusji rozmówcy lubią wiedzieć z kim dyskutują. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisuj się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) na końcu wypowiedzi – możesz w tym celu użyć również odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Kontakt z Wikipedystami i wszelkie rozmowy prowadzone są na stronach dyskusji Wikipedystów. Swoje sugestie dotyczące podręczników warto omawiać na stronach dyskusji konkretnych podręczników, natomiast sprawy ogólniejsze Wikibooks, często poruszane są w barze.
Pozdrawiam -MonteChristof DMC 21:45, 23 lut 2009 (CET)[odpowiedz]