Dyskusja wikipedysty:RhumZeiss

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. -MonteChristof DMC 21:45, 23 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Witam serdecznie.[edytuj]

Mam pewne sugestie dotyczące działu "Programy do składu tekstu", czyli DTP. Otóż TEX i jego nakładki to systemy składu tekstu oparte na własnym języku, natomiast cała reszta wymienionych programów są to aplikacje pozwalające na skład wizualny z pełnym podglądem efektów pracy. Chyba warto wydzielić TEXa w jakiś szczególny sposób?

Chciałem przeprosić, bo do części "Programy do składu tekstu" dodałem kilka propozycji zanim jeszcze zarejestrowałem się. Nie wiedziałem jakie tu panują reguły. Zajmuję się projektowaniem graficznym, dlatego mogę pomóc tylko w kwestiach grafiki komputerowej, bo o tym mam jako takie pojęcie. O ile będę potrzebny. Kontakt: rhumzeiss.[atka].gmail[kropka]com

Odp. Witaj. Pozwoliłem sobie dodać powitanie przed Twoim wpisem. Do tej pory mamy rozpoczęte "produkcje" podręczników TeX i LaTeX. Myślę, że nie ma potrzeby w obecnej chwili wydzielać ich w jakiś szczególny sposób w księgozbiorze, choć faktycznie jak zauważyłeś trafiły one pod niefortunną nazwę "Programy do składania tekstu", kiedy są nie tyle programami co raczej narzędziami lub językiem skryptowym, jak np. HTML. Dlatego też tytuł podsekcji zmieniłem na "Składanie tekstu" - jako sekcję grupującą całą tematykę programistyczno-narzędziową, na której to półkach obok siebie poustawiać będzie można książki zarówno do programów typu WYSTWIG jak i języków skryptowych.
P.S.
Wstawianie podpisu
Jedna ważna sprawa. Nieładnie udawać anonima. W dyskusji rozmówcy lubią wiedzieć z kim dyskutują. Na stronach dyskusji, głosowaniach itp. podpisuj się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) na końcu wypowiedzi – możesz w tym celu użyć również odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Kontakt z Wikipedystami i wszelkie rozmowy prowadzone są na stronach dyskusji Wikipedystów. Swoje sugestie dotyczące podręczników warto omawiać na stronach dyskusji konkretnych podręczników, natomiast sprawy ogólniejsze Wikibooks, często poruszane są w barze.
Pozdrawiam -MonteChristof DMC 21:45, 23 lut 2009 (CET)[odpowiedz]