Dyskusja wikipedysty:Wojciech.W

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!

Pamiętaj, że nie podpsiujemy tutaj książek, usuń proszę z grafiki swoje imię i nazwisko. Pozdrawiam Warszk  15:59, 5 mar 2006 (UTC)

Przyroda-lekcje[edytuj]

Może lepiej zmienić ten tytuł na samo Przyroda?

Po każdej zmianie możesz zobaczyć efekt klikając na przycisk Podgląd (obok Zapisz). I to bym gorąco polecał. Warszk  16:19, 5 mar 2006 (UTC)

Również uważam, że nazewnictwo książki jest zbyt skomplikowane. Zamiast Przyroda-lekcje/Spis Treści/Temat: Wymiana gazowa u zwierząt wystarczyłoby Przyroda/Wymiana gazowa u zwierząt. Zarówno "lekcje" jak i "temat" są niepotrzebne, nic nie przekazują. Nie musisz nic zmieniać ręcznie, mamy automatycznego bota, który poprawi wszystko. Co o tym sądzisz?
Jeszcze jedno, czy jest to podręcznik dla uczniów szkół podstawowych albo gimnazjów? Bo na razie z opisu nie wynika, do kogo jest adresowany. --Derbeth talk 20:01, 6 mar 2006 (UTC)

Wandalizm[edytuj]

Takie edycje jak te wprowadzone przez Ciebie w szablonie Nowe podręczniki, uważamy za wandalizm. Jeżeli chcesz poeksperymentować, służy do tego Wikibooks:brudnopis. Zapoznaj się z linkami, które dostałeś powyżej! Warszk  16:26, 5 mar 2006 (UTC)

Proszę, przestań.
Jeżeli nadal będziesz niszczyć strony, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji. Warszk  16:30, 5 mar 2006 (UTC)

Poza tym, podpisuj się pod swoimi wypowiedziami w dyskusji. Jeszcze raz proszę przeczytaj nasze zalecenia...

Nie ma znaczenia, który podręcznik powstał później, który wcześniej. Oba powstały dzisiaj, więc nie ma się o co spierać. Dodałem kolejny podręcznik, który nie był jeszcze dodany. Nie dawaj się ponieść emocjom, takie teksty jak Wanalizm to może być w twojej głowie!!!!!!!!!!! są żenujące. Warszk  16:39, 5 mar 2006 (UTC)

Nazwa podręcznika[edytuj]

Witam, widzę że od kilku dni piszesz swoje pierwsze książki :) Myślę że w nazwie twoich podręczników trzeba by zaznaczyć, że są one przeznaczone (chyba) dla gimnazjum, np. "Przyroda dla gimnazjum", ponieważ możne w przyszłości się pojawić podobny podręcznik, ale przeznaczony np. dla liceum/podstawówki, z trochę innym programem. Poza tym widzę, że trochę namieszałeś, no ale na początku to się zdarza. CzarnyZajaczek 19:06, 7 mar 2006 (UTC)

UE[edytuj]

Oczywiście, że istnieje możliwość wstawienia hymnu, o ile jest na odpowiedniej licencji. Zobacz na commons, może tam znajdziesz jakieś pliki dźwiękowe z hymnami.

Czy jesteś autorem (oryginalnym twórcą) informacji, które wypisujesz? Tak się składa, że znajdują się one w internecie (np. tu)... Czy są one na odpowiedniej licencji, umożliwiającej ich wstawianie~? Jeżeli nie, to będziemy musieli wykasować to co tu przekopiowałeś. Warszk  20:06, 7 mar 2006 (UTC)

Wszystkie rozdziały książki o UE są kopią z internetu. Tutaj nie ma możemy zamieszczać cudzej pracy, która może być copyrightowana. Tak więc albo udowodnij, że jesteś oryginalnym autorem, albo że masz prawa do tekstu (ewentualnie, ze zawartość jest udostępniona na tzw. public licence). Warszk  17:24, 8 mar 2006 (UTC)

Usunąłem treść artykułów Unia Europejska/Spis Treści/Symbole Unii Europejskiej, Unia Europejska/Spis Treści/Historia Uni Europejskiej, Unia Europejska/Spis Treści/Instytucje w Unii Europejskiej, ponieważ od czasu wstawienia NPA nie odpowiedziałeś, ani artykuły nie zostały poprawione. Pamiętaj, że za naruszenie praw autorskich odpowiada cała Wikipedia, nie możemy takich materiałów pozostawiać. -- CzarnyZajaczek 07:20, 10 mar 2006 (UTC)

Grafika:Unia Europejska.JPG[edytuj]

Nie wstawiłeś licencji do tej grafiki. Zobacz jej stronę dyskusji i Wikibooks:Ilustracja Wikibooks. --Derbeth talk 20:23, 7 mar 2006 (UTC)