Dyskusja wikipedysty:Zyx/SG

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jeśli chodzi o kolorystykę to mi się podoba. Mam tylko pewne zastrzeżenia do księgozbioru -- nie pasuje mi zbytnio podział na informatykę i na inne nauki. --Piotr K. 12:40, 31 sty 2006 (UTC)

Fajne, ale trzebaby jeszcze pomyśleć nad organizacją podręczników. Francuska Wikipedia ma podobną stronę główną, możnaby od nich podebrać układ i ikony. --Derbeth talk 12:43, 31 sty 2006 (UTC)

Piotr K. -> przecież to jest to samo, co obecnie, tylko przycięte do "Nauk ścisłych" i "Informatyki", bo mi się nie chciało reszty jeszcze kopiować. --Zyx 18:26, 31 sty 2006 (UTC)

Nawet całkiem fajnie wygląda. Warto byłoby jednak najpierw zobaczyć także resztę księgozbioru, wtedy można zabrać się za decydowanie. Argument "bo mi się nie chciało reszty jeszcze kopiować" nie jest chyba najlepszym ;) Tak czy inaczej dobra robota, dokończ i daj do oceny. --Warszk  18:54, 31 sty 2006 (UTC)

Dobra, wypełniłem resztę, jak tego do szczęścia brakowało :). Pod każdym działem znajdują się linki "Pełny księgozbiór", aby nowoprzybyli wiedzieli od razu, że tu mają tylko wybrane pozycje wyszczególnione. Mam nadzieję, że wielkość strony głównej nie będzie robiła problemów. Sugerowałbym, jeśli jest to możliwe, późniejsze wywalenie wszystkich stylów do osobnego pliku CSS, aby przyspieszyć ładowanie i przejrzystość kodu. --Zyx 20:39, 31 sty 2006 (UTC)

A teraz przestało mi się podobać. Fragmenty księgozbioru na tak na jedno kopyto, te same ikony i kolory, zajmuje bardzo dużo miejsca a w środku jest dużo wolnego miejsca. Linki "pełny księgozbiór" jakies takie... Ogólnie, myślę, że jest obecna koncepcja prezentacji książek na stronie głównej, mógłbyś spróbowac poziomego układu zamiast dwóch kolumn. Aha, i jeszcze linki w nagłówkach ramek z księgozbioru - jakoś brzydko wychodzą pasowałaby tam czerń.

Niepotrzebnie zrobiłeś tabelkę z nagłówka; tekst nagłówka jak dla mnie powinien opływać ambasadę i inne języki. --Derbeth talk 20:44, 31 sty 2006 (UTC)

No i właśnie na to chciałem zwrócić uwagę. Po dodaniu reszty księgozbiorów już nie wygląda najlepiej. Być może propozycja Derbetha co do prezentacji książek jest lepsza od tego podziału. --Warszk  20:59, 31 sty 2006 (UTC)

Hmmm, dobra, popróbuję z tym poziomym układem i zmniejszę tytuły nagłówków działów. Uważam, że mimo wszystko dobrze jest tam dodać nieco pustego miejsca, ponieważ taka fala tekstu niepoukładanego w żadne tabelki może na pierwszy rzut oka przerazić (tak było np. jak wszedłem pierwszy raz na angielską wikibooks :)), a odnajdywanie tam czegokolwiek też do najprzyjemniejszych nie należy. --Zyx 06:27, 1 lut 2006 (UTC)
Mi się podoba. Brakuje tylko mi w pewnym miejscu słowa księgozbiór. --Piotr K. 06:37, 1 lut 2006 (UTC)