Przejdź do zawartości

C/printf: Różnice pomiędzy wersjami

Usunięte 76 bajtów ,  13 lat temu
Wycofanie wersji 115995 utworzonej przez Norill (dyskusja)
Norill (dyskusja | edycje)
Nie podano opisu zmian
Lethern (dyskusja | edycje)
Wycofanie wersji 115995 utworzonej przez Norill (dyskusja)
Linia 95:
* '''c''' - argument typu int jest konwertowany do unsigned char i wynikowy znak jest wypisywany. Jeżeli podano modyfikator rozmiaru '''l''' argument typu wint_t konwertowany jest do wielobajtowej sekwencji i wypisywany.
 
* '''s''' - argument powinien być typu wskaźnik na char (lub wchar_t). Wszystkie znaki z podanej tablicy, kończące dosię i z wyłączeniem znakuna null, są wypisywane.
 
* '''p''' - argument powinien być typu wskaźnik na void. Jest toon konwertowany na serię drukowalnych znaków w sposób zależny od implementacji. <!--to zdanie jest niegramatyczne, ktoś zapomniał podmiotu!-->
 
* '''n''' - argument powinien być wskaźnikiem na liczbę całkowitą ze znakiem, do którego zapisanazwracana jest liczba zapisanych znaków.
 
W przypadku formatów '''f''', '''F''', '''e''', '''E''', '''g''', '''G''', '''a''' i '''A''' wartość nieskończoność jest przedstawiana w formacie '''[-]inf''' lub '''[-]infinity''' zależnie od implementacji. Wartość NaN jest przedstawiana w postaci '''[-]nan''' lub '''[i]nan(''sekwencja'')''', gdzie '''sekwencja''' jest zależna od implementacji. W przypadku formatów określonych wielką literą również wynikowy ciąg znaków jest wypisywany wielką literą.
8268

edycji