Dyskusja:PHP: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 184 bajty ,  17 lat temu
Nie podano opisu zmian
::::: Tak, właśnie te rozdziały o pracy z PHP na konsoli by się najbardziej przydały. Na razie jest o tym biednie w menu, dlatego opracuj propozycję całego rozdziału o tym. Ad. baz danych -> natywne biblioteki łączenia się z bazami danych to już przeżytek i co najwyżej o nich tylko wspomnimy. Podręcznik ma w zamierzeniu być aktualny, co wiąże się z opisaniem biblioteki PDO dostępnej od PHP 5.1. Jest to jednolity interfejs do komunikacji z bazą i ewentualne różnice sprowadzają się tylko do języka SQL. Tego natomiast nie będziemy tu zbyt szczegółowo opisywać, bo o SQL'u jest (tzn. ma być :)) osobny podręcznik, podobnie jak o innych bazach danych. --[[Wikipedysta:Zyx|Zyx]] 20:44, 8 sty 2006 (UTC)
::::::No mi chodziło o pewne rozwiniećie jak można zrobić migracyjność samego SQL. Bo jest kilka takich proijektów... no ale zaczniemy od konsol. [[Wikipedysta:Sielay|Sielay]] 21: 46, 9 sty 2006 (UTC)
 
Brakuje mi w spisie treści rozdziału o XML (oczywiście w kontekście przetwarzania go przez PHP) oraz wzorców projektowych. --[[Wikipedysta:Orajo|Orajo]] 23:24, 3 mar 2006 (UTC)
3

edycje

Menu nawigacyjne