Dyskusja:PHP: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1111 bajtów ,  15 lat temu
Nie podano opisu zmian
:::::Po co? Na forum.php.pl co tydzień pojawia się nowy "framework" bez przyszłości. Osoba poznająca świat PHP nie skorzysta z takiej wiedzy, chyba że uzna się nagle za eksperta i zacznie tworzyć swój super-wypasiony framework.[[Wikipedysta:Riklaunim|Riklaunim]]
 
::::::'''Jakoś nie widzę by na [[PHP/Biblioteka_PDO]] było podane jak połączyć się z innymi bazami danych.''' - W rozdziale [[PHP/Wstęp do baz danych]] jest "Przegląd serwerów DB", gdzie pokrótce są omówione także inne. Dalej jeszcze raz podkreślam: podręcznik to podręcznik, a nie dokumentacja! Po co podawać opisy połączeń z bazami danych, o których czytelnik co najwyżej gdzieś tam słyszał? Kiedy będą one omówione dalej, wtedy się poda. A w samym rozdziale jest zaznaczone, gdzie się bazę danych wybiera: "DSN - specjalny ciąg znaków ''identyfikujący rodzaj serwera DB (np. mysql)'', host (...)".
 
::::::Ad. frameworków - to przecież właśnie piszę, że framework to coś więcej, niż MVC. Ponadto warto przykładowy framework stworzyć, aby pokazać, na jakiej zasadzie to wszystko funkcjonuje. Przecież zagadnienie to na dobrą sprawę nie jest trudne, a ponadto nie wszystkim proponowane gotowce muszą przypaść do gustu. Dalej niech sobie już robią, co chcą z tą wiedzą, moim zdaniem jest ona przydatna. --[[Wikipedysta:Zyx|Zyx]] 10:07, 2 cze 2007 (CEST)
 
== Edytory PHP ==
511

edycji

Menu nawigacyjne