Aurox/O Auroksie

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Zalety[edytuj]

Oto zalety Auroksa:

  • Łatwa instalacja - instalator od razu wita nas po polsku, a jego obsługa jest prosta i przyjemna.
  • Wbudowane kodeki - nie trzeba ściągać kodeków, żeby móc odtwarzać MP3 i oglądać filmy.
  • Ładny motyw - standardowy wygląd Auroksa jest ładny (szczególnie przezroczystość panelu).
  • Otwartość - każdy może przczynić się do rozwoju Auroksa.

Ten system polecam głównie domownikom, ponieważ Aurox posiada głównie oprogramowanie służące do celów domowych. Można go używać w biurze, ale myślę, że właściciele firm będą woleli skorzystać z takich dystrybucji jak Slackware, Debian albo Ubuntu.

Wady[edytuj]

Aurox został stworzony z myślą o początkujących. Czasami jednak Aurok pokazuje nam rogi i odmawia posłuszeństwa. Właśnie z obsługą związane są wady i niedoróbki w Auroskie. Oto one:

  • Chaos w menu - po głębszym "grzebaniu" w systemie i doinstalowywaniu programów można zauważyć pewien nieporządek. Np. gdy zainstalujemy Aurox Config Center (trochę niedorobione centrum sterowania Auroksa) z repozytorium Auroksa, to w menu nie ma ani śladu ACC. Dziwne, bo tak ważny składnik systemu jak centrum sterowania powinien znajdować się w menu.
  • Mało gier - repozytoria Auroksa (zarówno oficjalne, jak i nieoficjalne) są bardzo ubogie pod względem gier. Żeby cieszyć się grami musimy skorzystać z repozytoriów Fedory 4. Ta wada nie dotyczy Auroksa z Linux+ Extra, ponieważ do gazety dołączono mnóstwo dodatkowych gier.