Dyskusja:Informatyka dla gimnazjum/Narzędzie man

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Czy man tylko formatuje stronę i przesyła ją do $PAGER ? Zwykle jest to less, którego obsługa jest tutaj podana, lecz czasem stosuje się też more, bez cofania i kilku innych użytecznych funkcji. -- MTM 11:57, 5 lut 2006 (UTC)

Dokładnie tak, man tylko przesyła do pagera sformatowaną stronę. Przewijanie w górę/dół, podświetlanie tytułów sekcji (np. SYNOPSIS; more nie obsługuje kolorów ANSI), czy sposób wychodzenia, to już zależy tylko od pagera. Ale dla gimnazjum, to chyba nie ma konieczności tego wyjaśniać - może w "ramka - program rozszerzony" CzarnyZajaczek 22:38, 6 mar 2006 (UTC)

Może by tak więcej[edytuj]

No właśnie. Moim zdaniem tyle informacji na temat tego polecenia nie wystarczy. Może by tak dodać o man -k czy apropos ? Często nie znamy konkretnego programu do wykonania danej czynności, a potrzebujemy szybko coś zrealizować. Szczególnie byłoby to wskazane dla uczniów/młodzieży, która przecież nie musi mieć fachowej wiedzy. Szkoła powinna przede wszystkim na informatyce uczyć wyszukiwać i oceniać informacje, a nie lepiej zaznajomić się z materiałem na lekcjach. To tylko propozycja...