Wikibooks:Zgłoś błąd (ZB)

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Do sprawdzenia

Nie jest to miejsce na zgłaszanie braku informacji. Jeśli dostrzegasz brak, śmiało edytuj dany artykuł.

Podaj możliwie szczegółowe informacje dotyczące błędu. Jeśli istnieją źródła dowodzące, że popełniono błąd, również warto je podać. Sprawdź, czy poprawnie wstawiło się nazwę strony. Zgłaszane artykuły znajdują się w kategorii: Artykuły z zgłoszonymi błędami, podręczniki: Podręczniki z zgłoszonymi błędami i pliki: Pliki z zgłoszonymi błędami, w nich pozycje są umieszczane przez szablon {{Zgłoś błąd}} lub przez jego przekierowanie {{ZB}}.

Zgłoszenia, na które nikt nie zareaguje przez dwa miesiące, są przenoszone do archiwum.


Zgłaszanie błędów w artykułach i podręcznikach
Przy zgłaszaniu błędów merytorycznych lub obsługiwaniu takich zgłoszeń, warto powiadomić o problemie odpowiedniego autora artykułu (lub podręcznika) (na jego stronie dyskusji).
Zgłaszanie błędów w plikach
Na tej stronie można również zgłaszać błędy w multimediach (zdjęcia, grafiki, multimedia): prawa autorskie (brak licencji, błędna licencja, brak informacji o źródle/autorze tam, gdzie są wymagane), błąd merytoryczny w samym pliku, niewłaściwe użycie pliku itp. Sam fakt zgłoszenia pliku tutaj nie musi prowadzić do jego usunięcia, jeśli błąd uda się poprawić lub w toku dyskusji okaże się, że zgłoszenie nie było zasadne.
Zgłoszenia plików do usunięcia należy kierować na Commons.
Uwagi organizacyjne
  • Można tu komunikować także zgłoszenia, jakie czytelnicy wpisują na strony dyskusji artykułów lub plików.
  • Osoby obsługujące zgłoszenia powinny odpowiednio wypełnić szablon {{Status zgłoszenia}} (w opisie szablonu podane są parametry, których można użyć). Po 48 godzinach automatycznie są usuwane z listy zgłoszenia o statusie „wykonane”, „odrzucone”, „błędne”, „poczekalnia” lub „kawiarenka” i przenoszone do archiwum.

Lista zgłoszeń i dodawanie nowych zgłoszeń błędów (ZB)[edytuj]