Wikibooks:Lista Naruszeń Praw Autorskich (NPA)

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Do sprawdzenia

Wypisane tu są artykuły, których zawartość budzi wątpliwości co do praw autorskich. Artykuły podejrzewane o naruszenie praw autorskich nazywane są w skrócie NPA i są zebrane w kategorii: Artykuły podejrzane o naruszenie praw autorskich, a podręczniki: Podręczniki podejrzane o naruszenie praw autorskich, a także pliki też naruszające prawa autorskie zebrane są w kategorii: Pliki podejrzane o naruszenie praw autorskich.

Informacje jak postępować przy wstawianiu informacji o stronach (artykuły i pliki) naruszających prawa autorskie oraz o dalszym postępowaniu znajdziesz na stronie: Strony podejrzane o naruszenie praw autorskich. Pamiętaj o szablonach wstawianych do stron.

Co robimy z poniższymi przypadkami?[edytuj]

Najpierw wysyłamy do serwisu zapytanie o prawa autorskie i zgodę na wykorzystanie. Można skorzystać z szablonów na tej stronie.

Jeżeli zostanie uzyskana zgoda na wykorzystanie nie tylko tekstu do konkretnego artykułu, ale do zasobów, które jeszcze na projektach Wikimedia się nie znajdują, możesz zamieścić tę zgodę na stronie: Pomoc:Pozwolenia na wykorzystanie/uzyskane zgody.

Artykuły lub ich fragmenty, będące kopiami z portali znajdujących się na stronie na Pomoc:Pozwolenia na wykorzystanie/brak zgody kasujemy w trybie ekspresowym.

Wikipedia:Korzystają z Wikipedii - lista podmiotów korzystających z zasobów Wikipedii.

Kod do wstawiania nowego zgłoszenia:

Lista zgłoszeń i dodawanie nowych zgłoszeń Naruszeń Praw Autorskich (NPA)[edytuj]