Przejdź do zawartości

Wikibooks:Informacje prawne

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Pomoc
Informacje prawne
Spis treści

Informacje prawne

Korzystając z Wikibooks trzeba się liczyć z tym, że:

  • Używasz Wikibooks na własną odpowiedzialność!
  • Wikibooks nie udziela porad fachowych, medycznych, prawnych ani innych
  • Może zdarzyć się, że na Wikibooks znajdziesz nieprawdziwe informacje
Wikibooks nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udziela też żadnych innych gwarancji, zarówno jednoznacznych, jak i dorozumianych.

Wikibooks jest otwartym do edycji zbiorem podręczników szkolnych, akademickich i podobnych, co oznacza, że tworzą go nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób ludzkiej wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach Wikibooks. Choć dołożyliśmy wszelkich starań, aby treść modułów zawierała wiarygodne informacje, nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Wikibooks wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Wikibooks NIE MOŻE gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na jej stronach. Ktoś mógł zmienić treść modułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów, sysopów (operatorów systemu) albo ktokolwiek związany z Wikibooks w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Jeśli potrzebujesz fachowej rady (na przykład: medycznej, prawnej, etc.) skontaktuj się ze specjalistą w danej dziedzinie, który jest upoważniony do udzielenia potrzebnej Ci porady (np. adwokatem, lekarzem).

Pamiętaj, że także Ty możesz korygować książki na Wikibooks! Parafrazując Nowe Ateny: głupi nie zauważy, a mądry poprawi!

Zobacz teżPowrót do Pomocy Wikibooks
Koniec