Dyskusja:MikroTik na platformie WRAP

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
hi there
Can somebody translate this one for me in english pls ?


Pomijając adapter CF->IDE dysponowałem także czytnikiem kart pamięci All-in-1 wbudowanym w drukarkę HP PhotoSmart 7660 (podłączoną do komputera przez port USB). Drukarkowy czytnik nie chciał przeczytać karty, na której nie było systemu plików FAT, mrugając na czerwono i wyświetlając komunikat 'CARD ACCESS ERROR'. O ile ten fakt jest do zaakceptowania (nie wszystkie drukarki muszą czytać Ext3 czy inne takie :-)), to niemile zaskoczyła mnie niemożność sformatowania tego nośnika z poziomu systemu operacyjnego (Win2Kprof) do strawnego dla niej formatu. System zupełnie odrzucał wszelkie próby utworzenia systemu plików FAT a co za tym idzie, uniemożliwiał sformatowanie karty. Trudno powiedzieć, czy inne dostępne w sprzedaży czytniki kart pamięci podłączane do portu USB cierpią na podobną przypadłość. Byćmoże tylko te wbudowane w drukarki, jeśli nie uda im się odczytać systemu plików, to ignorują kartę i nie zezwalają na dostęp do niej z poziomu systemu operacyjnego.

Aby "odzyskać" kartę należy zatem podłączyć ją do gniazda IDE za pomocą adaptera. Wówczas z poziomu systemu operacyjnego będzie możliwe ponowne utworzenie partycji FAT i sformatowanie karty.

Jeśli mamy sprawną kartę w czytniku uniwersalnym, możemy również przeprowadzić instalację za pomocą programu NetInstall.exe analogicznie, jak to zrobiliśmy, gdy karta była podłączona do portu IDE naszego komputera.

[Edytuj]Wariant 2 - zewnętrzny bootowalny nośnik instalatora [Edytuj]płyta CD Obraz ISO bootowalnej płyty CD zawarty w pliku MTcdimage_v2.8.27_27-apr-2005_(build_6).zip zawiera wygodny instalator, który okaże się przydatny, jeśli nie posiadamy komputera z działającym systemem MS-Windows. Najnowsza wersja dostepna jest na stronie producenta.

[Edytuj]dyskietka Plik DiskMaker_v2.8.27_27-apr-2005_(build_6).zip służy do utworzenia obrazu bootowalnej dyskietki zawierającej instalator systemu.