Przejdź do zawartości

Dyskusja Wikibooks:Przedstawicielstwo dyplomatyczne

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Najnowszy komentarz napisał 16 lat temu Lethern w wątku en.wikibooks

Proponuję rozpocząć wybory ambasadora Wikibooks. Założenie ambasady jest dobrym zwyczajem na projektach WikiMedii, pozwoliłem więc sobie zrobić to samo na Wikibooks. Proponuję, aby osoby które chcą przedstawiły ponieżej swoje kandydatury do końca czerwca. W pierwszym tygodniu lipca odbędzie się głosowanie, w wyniku którego na drodze zwykłej większości głosów (50%+1) wyłoniony zostanie ambasador o ile w głosowaniu weźmie udział przynajmniej 5 osób. Każdy ma jeden głos. Jeśli w 1 tyg. lipca nie wybierzemy ambasadora to procedurę powtórzymy pod koniec lipca. (jeśli ktoś nie zgadza się z tymi zasadami to, proszę, zaproponować lepsze). Pozdrawiam serdecznie, Reytan 12:47, 18 cze 2005 (UTC)

Nie mam nic przeciwko :) Sblive 12:58, 18 cze 2005 (UTC)

en.wikibooks[edytuj]

Zajrzałem na anglojęzyczną stronę wikibooks w celu poszukania pewnych podręczników w ich księgozbiorze, m.in. coś podobnego do Matematyka dla liceum, Nauka angielskiego, Algorytmy, Fizyka. Jednak znacznie się rozczarowałem, wręcz.. mam wrażenie, że niektóre tematy mamy obszerniej opisane. Może to złe wrażenie (w końcu, tylko niektóre książki są u nas bardziej rozwinięte), ale spodziewałem się czegoś więcej niż "dziesiątki małych i nierozwiniętych podręczników". W kilkukrotnie większym projekcie wiki.

Może jestem w błędzie, więc - czy mógłby ktoś mi wskazać, jak mam znaleźć taki materiał, jak matematyka dla liceum, nie muszając przeglądać kilkunastu 'podręczników' typu algebra x kilka pozycji, geometria x kilka pozycji itd? Taki rozrzut przypomina bardziej wikipedię niż księgozbiór.


Poważniejsze pytanie - czy jest sens tłumaczyć nasze 'perełki' na język angielski, a jeśli tak, jakieś zalecenia? Główne obawy - do tłumaczenia podręcznika nie wystarczy 1 osoba, jakieś 'zapisy' trzeba by zrobić czy inne wynalazki.. pozdrawiam, --Lethern 21:56, 19 lut 2008 (CET)Odpowiedz