Dyskusja szablonu:Wersja do druku

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Instrukcja obsługi i budowa szablonu[edytuj]

  • Korzystanie z szablonu jest niewiarygodnie proste: wystarczy na stronę (pamiętając o głębokości max. 2 slashy!) wpisać {{wersja do druku}}, a mechanizm sam, wykorzystując funkcje parsera, zalinkuje do poprawnej podstrony. Przykład na Szachy/Spis treści (tu w szablonie wpisane są argumenty, ale nic to nie zmienia, gdyż są ignorowane ;)).
  • Możliwe jest podanie ręczne ścieżki do podstrony, np. {{Wersja do druku|Szachy/Druk}}. Domyślnie szablon użyje modułu Szachy/Wersja do druku.
  • Od przed chwilą szablon korzysta z funkcji parsera, dlatego wrzucanie go na strony podręczników do głębokości 2 podstron (wg uwag Derbetha) nie stanowi żadnego problemu. Jeśli trzeba będzie powiększyć → moja dyskusja.
  • Głębokość 2 podstron oznacza, iż szablon może być wykorzystywany w stronach z dwoma slashami: /, np. a/b/c, kiedy link do wersji do druku wygląda jak a/wersja do druku, np. ze strony (zmyślam nazwę..) [[PHP/Czym jest PHP/Uwagi]] chcemy zalinkować do [[PHP/Wersja do druku]].
  • Szablon nie może być wykorzystywany w podstronach o większej głębokości, czyli np. na podstronie [[PHP/Czym jest PHP/Uwagi/2]] nie będzie linkował do [[PHP/Wersja do druku]], ale do [[PHP/Czym jest PHP/Wersja do druku]], ponieważ może cofać maksymalnie 3 slashe do tyłu. To da się łatwo naprawić, ale obecnie nie jest konieczne.

Bugi, nie bugi..[edytuj]

Na razie nie przewidziano, chociaż wszystko się może zdarzyć ;)

Uwagi[edytuj]

Wszystkie uwagi proszę zgłaszać poniżej lub na mojej stronie dyskusji. Pzdr, -- odder 10:59, 27 sty 2007 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]