HTML/O podręczniku

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Założenia podręcznika[edytuj]

Celem tego podręcznika jest nauczenie czytającego tworzenia stron internetowych zgodnych ze standardami ustanowionymi przez World Wide Web Consortium (w skrócie W3C), które zapewniają zarazem poprawną interpretację stron przez znaczną większość aktualnie używanych przeglądarek internetowych. Autorzy mają na celu przedstawienie omawianych zagadnień w bardzo przystępny sposób. Tak aby każdy użytkownik komputera mógł nauczyć się tego języka, nie zagłębiając się w szczegóły.

Jak korzystać z tej książki?[edytuj]

Nie ma ścisłej reguły na to, jak masz przerabiać ten podręcznik. Jeżeli interesuje cię dane zagadnienie, śmiało możesz do niego zaglądnąć, omijając przy tym któryś z rozdziałów. Mimo to zalecamy przerobienie minimum trzech pierwszych rozdziałów. Zawierają one kluczową treść, która jest potrzebna do zrozumienia istoty języka, jak i dalszej nauki.

Pomoc[edytuj]

Jeżeli chcesz pomóc w rozwoju tego podręcznika, możesz zrobić to już teraz, np. edytować jakiś rozdział lub poprawić literówki. Będziemy bardzo zadowoleni z twojej współpracy. Należy przy tym pamiętać, by trzymać się konwencji tworzenia, która jest zawarta poniżej.

Konwencja[edytuj]

Jakiekolwiek tagi HTML lub też całe źródła dokumentów prosimy o wstawianie pomiędzy znacznik: <source lang="html4strict"></source>