Przejdź do zawartości

Informatyka dla gimnazjum/Wstęp

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Pierwotna treść niniejszego podręcznika została skopiowana z podręcznika Magiczny Flet - Podręcznik gimnazjalisty do przedmiotu elementy informatyki (autorzy: Maciej Arciuch, Zbigniew Chyla, Dariusz Lipiński, Artur Skura, Andrzej Swędrzyński) w ostatniej wersji z dnia 16.09.2003 r., udostępnionego na licencji GNU FDL.

Podobnie do pierwowzoru, projekt "Informatyka dla gimnazjum" ma na celu stworzenie wysokiej jakości otwartego podręcznika do nauki podstaw informatyki na poziomie gimnazjum poprzez weryfikację, aktualizację i kontynuację rozwoju w/w podręcznika. Przewidziana jest wersja dla nauczyciela, zbiór zadań z rozwiązaniami oraz zeszyt ćwiczeń.

Jako otwarty podręcznik, "Informatyka dla gimnazjum" może być przez każdego edytowana i ulepszana. Trzymamy się reguły Wikibooks i Wikipedii - Śmiało edytuj strony! Ponieważ jest to aktualnie jedyny podręcznik do informatyki w szkole rozwijany na Wikibooks.pl, może się zdarzyć, że swoim materiałem będzie obejmował zakres znacznie przekraczający wymagania programowe gimnazjum. W takiej sytuacji przewidziany jest podział podręcznika na osobne projekty - przykładowo na podręcznik dla gimnazjum oraz liceum.