Przejdź do zawartości

Kategoria:Jednostki brudnopisu projektu wymagające poprawienia przypisów

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Pojedyncze jednostki brudnopisu projektu, w nibyprzestrzeni nazw Wikibooks:Brudnopis w przestrzeni nazw Wikibooks, umieszczamy tu, wstawiając do ich wikikodu szablon {{Dopracować}}. O ile to możliwe, uzupełnij opis bibliograficzny. Dla wielokrotnego cytowania tego samego źródła, wykorzystać można szablon {{odn}}. Między treścią uźródłowioną a przypisem z podaną publikacją, a fragmentem z przypisem podanym w powyższym sposobie, zawsze ktoś może dodać treść z przypisem powołującym się na zupełnie inną publikację. W tej przestrzeni nazw zaznaczamy tylko jednostki, będące artykułami (same strony) i podręcznikami (tylko ich strony główne), za pomocą tego szablonu, tak będziemy mówili, oznaczając tak strony brudnopisu projektu.

A oto ilustracja wywołania tego szablonu[edytuj]

A oto przykład ilustrujący zasadę umieszczania w tej kategorii, jednostki brudnopisu projektu, czyli w tym przypadku artykułu lub podręcznika:

  • {{Dopracować|tamże=2024-05}}
    • tamże, działa też: Ibidem i Ibid, chodzi tutaj o uzupełnienie opisów bibliograficznych.
    • Szablon umieszcza jednostkę brudnopisu projektu (artykuł lub podręcznik) w kategorii tutaj, ukrytej dla zwykłego użytkownika.
  • A po wywołaniu tego szablonu uzyskano wynik:

Obecnie w tej kategorii nie ma stron ani plików.