Komputer w praktyce/Korzystanie z internetu

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Komunikacja ze znajomymi[edytuj]

Komputer może służyć jako narzędzie do komunikacji z rodziną, znajomymi.... mamy co najmniej 2 sposoby. Pierwszy to napisanie listu elektronicznego. Drugi sposób to komunikowanie się „na żywo”, przez komunikator.

Rozrywka[edytuj]

Internet jest też źródłem rozrywki. Istnieje mnóstwo stron na których znajdziemy gry logiczne, zręcznościowe, łamigłówki, i wiele innych kategorii. Można grać samemu (gra jednoosobowa), z komputerem (jeśli gra w którą chcemy zagrać jest wieloosobowa) albo z lepszym duetem, w osobami w internecie.

Wiedza[edytuj]

Często mówi się, że internet jest skarbnicą wiedzy. Faktycznie na przeróżnych stronach, różni ludzie mogą pisać swoje porady - najczęściej dotyczące hobby i zainteresowań, jednak na przykład, na stronach o tematyce medycznej, znajdziemy informacje na temat swojej dolegliwości, z kolei na stronach o tematyce edukacyjnej można odnaleźć materiały pozwalające dokształcić się we własnym zakresie, i tak dalej. Należy jednak pamiętać, że internet daje również pewien stopień anonimowości - nie do końca znamy autorów jak i ich intencji, toteż wszelkie porady udzielane w internecie, szczególnie na tzw. forach dyskusyjnych nie koniecznie muszą być pisane przez fachowców, dlatego też przy ich czytaniu jak i próbie zastosowania należy zachować zdrowy rozsądek i przed ich zastosowaniem poradzić się fachowca, szczególnie jeżeli dotyczy to kwestii medycznych.

Informacje z kraju, świata a nawet z miejsca naszego mieszkania[edytuj]

Stron z aktualnymi wiadomościami jest dużo. Możemy więc zamienić naszą ulubioną gazetę z kiosku, na elektroniczną (takie zwykle są o połowę tańsze) lub czytać bez żadnego kupowania, za darmo. Ta druga opcja jest z pewnością bardziej rozszerzona o informacje niż pierwsza. Zwykle takie strony które piszą o wszystkim, jest podzielona na kategorie tematyczne. Znajdziemy i prześledzimy więc naszą ulubioną kategorię.

W tej książce nie piszemy o internecie, jednakże została wydana na ten temat drugą część tej serii