Microsoft Office 2007/Instalacja

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Instalacja[edytuj]

Skoro już nabyliśmy lub pobraliśmy z Internetu wersję trial pakietu Office 2007, możemy rozpocząć instalację.

Wkładamy płytę do napędu CD lub klikamy dwukrotnie plik instalacyjny. Pojawi się okno instalatora. Wpisujemy klucz produktu (można też go pominąć, ale zalecamy wpisanie go teraz) i ewentualnie klucz referencyjny.

W następnym oknie czytamy licencję i akceptujemy ją, zaznaczając pole Akceptuję warunki tej umowy i klikamy na Kontynuuj. W kolejnym oknie wybieramy rodzaj instalacji: Zainstaluj teraz lub Dostosuj. Polecam wybranie tej drugiej opcji – pozwoli nam kontrolować, co instalujemy. W zależności od wyboru, wciskamy wybrany przycisk.

Jeżeli wybraliśmy opcję Zainstaluj teraz, pojawi się od razu proces instalacji. Jeżeli wybraliśmy natomiast Dostosuj, pojawi się okno z czterema zakładkami do wyboru. Przyjrzyjmy się pierwszej (Uaktualnij).

Jeżeli mamy starszą wersję, to tutaj możemy zdecydować, czy chcemy ją nadpisać (opcja Usuń wszystkie poprzednie wersje), pozostawić (Zachowaj wszystkie poprzednie wersje) lub usunąć tylko pojedyncze aplikacje. Po dokonaniu wyboru, przechodzimy na zakładkę Sposób instalacji.

W tej zakładce wybieramy, jaką część pakietu chcemy zainstalować (autor poleca uruchomienie wszystkiego z dysku komputera – nie będziemy musieli później wkładać płyty). Przejdźmy teraz do zakładki Lokalizacja. Na tej zakładce wybieramy miejsce instalacji.

Na ostatniej zakładce Informacje o użytkowniku wpisujemy nasze dane osobowe – przydatne będą na przykład podczas pisania listów, gdy program Word sam wstawi odpowiednie dane. Pole Organizacja możemy pozostawić puste, gdy nie pracujemy w firmie. Wybieramy opcję Zainstaluj teraz. Proces kopiowania na dysk potrwa kilkanaście minut.

Aktywacja[edytuj]

Przy pierwszym uruchomieniu dowolnego programu z pakietu pojawi się monit z prośbą o aktywację. Ponieważ potrwa to tylko chwilę, polecamy to zrobić teraz.

W pierwszym oknie kreatora klikamy na Dalej. Następnie wybieramy opcję aktywacji przez internet i klikamy na Dalej. Po chwili pojawi się informacja o aktywacji i – jeżeli używamy wersji próbnej – do kiedy będziemy mogli używać pakiet. Zamykamy okno kreatora, klikając na Zamknij. Teraz możesz już przejść do części głównej tej książki.

Bez aktywacji można tylko 24 razy korzystać z programu. Po limicie możliwe jest możliwe jest obsługiwanie tylko funkcji otwórz, zapisz i drukuj.