Szablon:Uwagi/opis

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ten szablon automatycznie generuje przypisy rzeczowe. Umieszczamy go w końcowej części artykułu, przed sekcją Bibliografia i nad sekcją generowaną przez szablon {{Przypisy}}.

Użycie[edytuj]

Aby użyć szablonu w postaci standardowej, bez jawnego wskazania parametrów, należy skopiować tekst z ramki i wkleić do artykułu.

{{Uwagi}}

Szablon wyświetli listę przypisów należących do grupy "uwaga" wg wzoru: "<ref group="uwaga">tutaj treść przypisu/uwagi</ref>".

Opis parametrów[edytuj]

Niniejszy szablon ma 2 parametry:

  • stopień – stopień sekcji przypisów rzeczowych
  • 1 – odpowiada za liczbę kolumn w sekcji notatki. W skórkach Monobook ("Książka") i Modern ("Nowoczesna") przypisy rzeczowe wyświetlą się w jednej, w dwóch lub w trzech kolumnach w zależności od wartości tego parametru. W pozostałych skórkach przypisy będą wyświetlane w jednej kolumnie. Użytkownik ma możliwość zmiany liczby kolumn w sposób podany poniżej.
  • uwagi - pozwalają na umieszczenie treści wszystkich uwag w jednym miejscu w kodzie – patrz Pomoc:Przypisy.

Przykład[edytuj]

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow (Fuzhou) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach okrętem pancernym (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875 {{r|grupa1=uwaga|uwaga}}.

{{Uwagi|stopień= ===|uwagi= <ref name="uwaga">Według S. Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "Jiyuan" (wg R.N.J. Wright)</ref>}}


Co wygląda następująco:

"Pingyuan", zbudowany w stoczni Foochow Arsenal w dystrykcie Mawei w Foochow (Fuzhou) w latach 80. XIX wieku, był pierwszym zaprojektowanym i zbudowanym w Chinach okrętem pancernym (nie licząc małej kanonierki "Jinou" z 1875 [uwaga 1].

Uwagi

  1. Według S. Suliga i niektórych innych źródeł, zbudowany był według projektu niemieckiego, ale nie potwierdza tego R.N.J. Wright. Konstrukcja była prawdopodobnie częściowo wzorowana na zbudowanym w Niemczech krążowniku "Jiyuan" (wg R.N.J. Wright)

Błędy[edytuj]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikibooks:Kawiarenka/Kwestie techniczne.

Zobacz też[edytuj]