Szablon:Zasady głosowania NPM

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Oto zasady głosowania na Nowy podręcznik miesiąca:

  1. Można głosować na tyle nominacji, na ile się chce, ale tylko zarejestrowani użytkownicy z przynajmniej 10 edycjami mogą oddawać głosy i można głosować tylko raz na każdą książkę (Liczba edycji jest sprawdzana w momencie zakończenia głosowania. Głosy anulowane i wycofane powinny być na liście przekreślane a nie kasowane)
  2. Wpisujemy swoje głosy przez dodanie numeru i czterech tyld: #~~~~, pod ostatnim głosem na nominację danej książki. Głosy bez podpisu będą usuwane.
  3. Jeśli chciałbyś napisać komentarz na temat książki - pozytywny lub negatywny - dopisz pod głosami "Komentarze:" i wpisz swoje zdanie. Nie piszemy swoich opinii przy głosie.
  4. Głosowanie zaczyna się o północy 20 dnia danego miesiąca (czasu polskiego) i kończy o północy pierwszego dnia następnego miesiąca. Termin rozpoczęcia głosowania jest przesunięty, aby umożliwić spokojne zgłoszenie nominacji.
  5. Jeśli uważasz, że żadna książka nie zasługuje na tytuł Nowego podręcznika miesiąca, załóż wśród nominacji sekcję "Brak wyróżnienia" i oddaj swój głos
  6. Podręcznik z większą ilością głosów zostanie wybrany jako Nowy podręcznik miesiąca. W wypadku remisu tytuł przypada książce, która została stworzona jako pierwsza. Na głównej stronie książki zostaje umieszczony szablon {{NPM}}