Przejdź do zawartości

Wikibooks:Lista Naruszeń Praw Autorskich (NPA)

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
(Przekierowano z Wikibooks:LNPA)

Wypisane tu są jednostki (artykuły i podręczniki, nawet dla dzieci, i pliki, oraz jednostki użytkowników, a także jednostki brudnopisu projektu), których zawartość budzi wątpliwości co do praw autorskich. Artykuły podejrzewane o naruszenie praw autorskich nazywane są w skrócie NPA i są zebrane w kategorii: Artykuły podejrzane o naruszenie praw autorskich, podręczniki: Podręczniki podejrzane o naruszenie praw autorskich, artykuły dla dzieci: Artykuły dla dzieci podejrzane o naruszenie praw autorskich, a podręczniki dla dzieci: Podręczniki dla dzieci podejrzane o naruszenie praw autorskich, jednostki użytkowników: Jednostki użytkowników podejrzane o naruszenie praw autorskich, i jednostki brudnopisu projektu: Jednostki brudnopisu projektu podejrzane o naruszenie praw autorskich, a także pliki też naruszające prawa autorskie zebrane są w kategorii: Pliki podejrzane o naruszenie praw autorskich.

Informacje jak postępować przy wstawianiu informacji o tych jednostkach naruszających prawa autorskie oraz o dalszym postępowaniu znajdziesz na stronie: Strony podejrzane o naruszenie praw autorskich. Pamiętaj o szablonach wstawianych do stron.

Co robimy z poniższymi przypadkami?

Najpierw wysyłamy do serwisu zapytanie o prawa autorskie i zgodę na wykorzystanie. Można skorzystać z szablonów na tej stronie.

Jeżeli zostanie uzyskana zgoda na wykorzystanie nie tylko tekstu do konkretnej jednostki, ale do zasobów, które jeszcze na projektach Wikimedia się nie znajdują, możesz zamieścić tę zgodę na stronie: Pozwolenia na wykorzystanie/uzyskane zgody.

Artykuły lub ich fragmenty, będące kopiami z portali znajdujących się na stronie na Pozwolenia na wykorzystanie/brak zgody kasujemy w trybie ekspresowym.

Korzystają z Wikipedii - lista podmiotów korzystających z zasobów Wikipedii.

Kod do wstawiania nowego zgłoszenia:

Lista zgłoszeń i dodawanie nowych zgłoszeń Naruszeń Praw Autorskich (NPA)


Do sprawdzenia