Wikibooks:Poczekalnia/Regulamin

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Regulamin Poczekalni[edytuj]

Ogólne
 1. Każdy użytkownik Wikibooksa może zgłaszać strony do usunięcia lub naprawienia na stronie Poczekalni.
 2. Każde zgłoszenie musi być opatrzone merytorycznym uzasadnieniem.
 3. Każda zgłoszona strona powinna pozostać w Poczekalni przez minimum 24 godziny (wyjątkiem są strony, których podręcznikowość lub jej brak nie wzbudza wątpliwości lub których zgłoszenie jest wygłupem).
 4. Zgłaszający stronę ma obowiązek poinformowania głównego autora albo współautorów (z wyjątkiem dynamicznego IP) o zgłoszeniu strony do Poczekalni – przez wstawienie na stronę dyskusji użytkownika szablonu poprzez wywołanie subst, tzn.: {{subst:DNU/info|nazwa podstrony}} ze stosownym opisem.
 5. Głosy niezawierające argumentów merytorycznych są wykreślane z Poczekalni.
 6. Strona pozostawiona na Wikibooks'ie w wyniku dyskusji można ponownie zgłosić po upływie 30 dni od chwili ostatniego zgłoszenia.
Ocena strony
 1. Ostateczną decyzję co do losów strony, wobec których brak jest wyraźnego konsensusu, podejmuje administrator. W pozostałych przypadkach może zrobić to każdy doświadczony wikipedysta.
 2. Decyzja podejmowana jest na podstawie merytorycznych opinii zawartych w dyskusji nad stroną.
 3. Zgłoszenie, które nie doczekało się komentarza, jest przenoszone do załatwionych. Przedmiotowa strona pozostaje wówczas w Wikibooks.
 4. Zgłoszenia, przy których nie osiągnięto konsensusu, mogą być zdjęte z Poczekalni nie wcześniej niż po upływie siedmiu dni.
 5. Jeżeli nie zostanie osiągnięty konsensus co do dalszego postępowania, strona (w przypadku książki, na jego stronie głównej, a broszury na jego jedynym artykule) zostaje opatrzona odpowiednim szablonem {{DNU|brak wyniku}} i pozostaje na Wikibooks. Stronę można zgłosić ponownie po upływie 30 dni.
 6. Każda decyzja dotycząca losu strony musi być uargumentowana.