Wikibooks:Prośby o zmianę nazwy użytkownika

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Pomoc
Prośby o zmianę nazwy użytkownika
Spis treści
Prośby o zmianę nazwy użytkownika
Ta strona służy do zgłaszania wniosków o zmianę nazwy użytkownika.

Instrukcja[edytuj]

Wnioskujący powinni sprawdzić, czy wybrana nowa nazwa użytkownika jest wolna i nie zajęta przez innego użytkownika — czyli czy nie ma jej na liście wszystkich kont. Nie należy zakładać konta o nowej nazwie. Przed złożeniem wniosku należy się zalogować — ze względów bezpieczeństwa prośby o zmianę nazwy dokonane z IP są nieważne.

O zmianie nazwy, bądź odmowie jej zmiany, decydowali biurokraci (lista). Obecnie z braku aktywnych biurokratów oprócz wypełnienia wniosku tutaj należy złożyć także wniosek do stewardów podając w polu |confirmation diff z tej strony. Zmiana dokonywana jest poprzez stronę Specjalna:renameuser.

Należy przyjąć, że zmiana nazwy konta będzie wykonywana raz dla danego użytkownika, o ile nie zaistnieją jakieś nietypowe okoliczności. W szczególności nie należy oczekiwać, że co roku zmieniana będzie np. obecna w nazwie użytkownika liczba oznaczająca jego wiek. Dlatego też radzimy się dobrze zastanowić przed zgłoszeniem.

Wszystkie dokonane zmiany nazw widoczne są na stronie Specjalna:Log/renameuser. Rozpatrzone prośby są po pewnym czasie przenoszone do archiwum.

Wnioski[edytuj]Powrót do Pomocy Wikibooks
Koniec