Wikijunior:Liczby do 10/Wstęp

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

O podręczniku[edytuj]

Książeczka Liczby do 10 jest częścią serii Wikijunior – jednego z siostrzanych projektów Wikipedii. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym; może być także przydatna dla obcokrajowców uczących się polskiego.

Każda strona zawiera ćwiczenie kaligraficzne.

Autorzy[edytuj]

Książka jest tłumaczniem z angielskiej wersji: http://en.wikibooks.org/Wikijunior:Small_Numbers, która z kolei została przetłumaczona z wersji portugalskiej: http://pt.wikibooks.org/Pequenos_números. Głównym autorem oryginalnej wersji jest Heldergeovane (pozostali autorzy są wymienieni w zakładkach "Historia i autorzy" na poszczególnych stronach). Tłumaczenia na polski dokonała Ashaio.

Polska wersja, do której można wprowadzać zmiany: http://pl.wikibooks.org/wiki/Wikijunior:Liczby do 10.

Licencja[edytuj]

Tekst podręcznika jest objęty licencją GNU Free Documentation Licence. Pozwala ona na rozpowszechnianie i modyfikowanie tekstu, przy zachowaniu pewnych warunków (między innymi wymienienie autorów oraz załączenie tekstu licencji). Pod adresem http://www.gnu.org/licenses/fdl.html znajduje się pełny tekst licencji w oryginalnym (angielskim) brzmieniu, a na http://www.gnu.org.pl/text/GFDL-pl.html – jej nieoficjalne polskie tłumaczenie.

Rysunki i fotografie wykorzystane w książce są objęte odrębnymi licencjami.


Powrót do spisu treści