Wspinaczka/Regiony wspinaczkowe/Europa/Polska/Lądek Zdrój

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Położenie i dojazd[edytuj]

Z Wrocławia najlepiej kierować się na Kudowa-Zdrój przez Ząbkowice Śląskie. Wyjazd z miasta Wrocław przez Bielany Wrocławskie. Odległość to ok.120km. Najbliżej pod skały z miasta to parking na samej górze w pobliżu uzdrowiska przy lesie. Z parkingu marsz do skały "Trojak" to max 30minut.

Zakwaterowanie[edytuj]

Nie ma żadnego problemu z noclegami.Dla ekstremistów w lesie spokojnie można rozłożyć namiot w okolicach skały "Skalna brama" - polanka. Dla bardziej wygodnych mnóstwo kwater i hoteli w samym mieście.

przydatny link z bazą noclegową : [1]

Skały[edytuj]

Skalna brama - widok na skałę i oklica

Rejon możemy podzielić na dwa mniejsze regiony : Skały Trojaka i Skały Stołowe. Szczegóły na mapce w linku z TOPO.

Drogi obite dobrze - szczególnie te trudniejsze,ale też nie ma co się spodziewać dużej ilości dróg powyżej wyceny 6.2. Długość dróg również bez rewelacji.

Wspinanie również nie należy do ładnych, są wyjątki np. drogi w na skale "Skalna Brama",ale też nie wszystkie. Polecam Hanibal Canibal (VI.2+) - chyba o ten + zawyżona :) - problem w jednym miejscu na całej drodze. Droga "Droga Pietra"(VI.4) - również wydaje się wycena zawyżona porównując z wycenami w sokolikach.

Uwaga na drogi stare i nieuczęszczane (jest ich sporo), zdarzają się bardzo pordzewiałe spity oraz drogi porośnięte mchem ew.chwyty pokryte nalotem - te drogi odradzam.

Reasumując : dużym plusem rejonu jest brak dużej liczby wspinaczy, prawie w ogóle ich tam nie ma. Wyjazd polecany bardziej na jeden dzień.Topo[edytuj]

Dość aktualne pod adresem :

TOPO - [2]