Świadome śnienie/Techniki wywoływania/Dłonie

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Charakterystyka[edytuj]

Ten test rzeczywistości polega na sprawdzeniu, czy twoje dłonie są normalne. Spojrzyj na jedną albo obie dłonie i skoncentruj się na nich. Policz palce – po cichu albo na głos. Liczba palców może się nie zgadzać, może ulegać zmianie gdy będziesz próbował je policzyć, palce mogą być zdeformowane i zmieniać się kiedy będziesz je oglądać. Dłonie mogą mieć niewłaściwy kolor albo wyglądać dziwacznie.

Oprócz systematycznego wykonywania tego testu możesz przeprowadzać go za każdym razem, gdy zauważysz kogoś używającego dłoni, np. gestykulującego. Możesz także jakoś oznaczyć dłoń (dłonie) dla pamięci o wykonywaniu tego lub innego testu rzeczywistości – na przykład pisząc coś po wewnętrznej lub zewnętrznej stronie dłoni albo na nadgarstku (zobacz też: Czytanie).

Przykłady udanego wykonania testu[edytuj]

  • Policzyłem palce. Na oko liczba była odpowiednia, ale kiedy je porządnie przeliczyłem, okazało się, że za pierwszym razem było ich siedem, a za drugim sześć.
  • Coś wzbudziło moje podejrzenia, więc policzyłem palce. Liczyłem kilka razy, bo liczba wahała się pomiędzy pięć a sześć. W końcu miałem pewność, że widziałem sześć palców i zdałem sobie sprawę, że śnię.
  • Pamiętałem, by wykonać test rzeczywistości, więc spojrzałem na dłonie i odkryłem, że mam pazury!

Przykłady nieudanego wykonania testu[edytuj]

  • Usiłowałem policzyć palce, ale wzrok miałem rozmazany. Wszystko się chwiało, tak jakbym próbował policzyć przedmioty w ruchu. Poddałem się i spałem dalej nieświadomie.