Przejdź do zawartości

Świadome śnienie/Techniki wywoływania/Moce

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Charakterystyka[edytuj]

Ten test rzeczywistości polega na sprawdzeniu, czy dysponujesz nadprzyrodzonymi mocami i potrafisz z nich korzystać – na przykład czy potrafisz latać, otwierać drzwi na odległość, przenikać przez przedmioty itp. Jeśli tak, to jest duże prawdopodobieństwo, że śpisz.

Dopóki będziesz śnić i wierzyć w to, że twoje moce działają, dopóty będą działać. Przy odrobinie szczęścia będzie to dla Ciebie znak, w jakim stanie się znajdujesz.

Przykłady udanego wykonania testu[edytuj]

  • Znalazłem się w pokoju z zamkniętymi drzwiami. Zapragnąłem, by się otworzyły – i otworzyły się. Zdałem sobie sprawę z tego, że muszę śnić.
  • Spadałem ze skały. Spróbowałem zawisnąć w powietrzu i zacząć poruszać się do przodu. Zacząłem latać i zrozumiałem, że to sen.

Przykłady nieudanego wykonania testu[edytuj]

  • Szedłem ścieżką i spostrzegłem idącego obok ogromnego, zielonego szczura. Miałem podejrzenie, że szczury nie mają zwykle 1,5 metra (nie licząc ogona!) i zielonej sierści – ale może nie znałem jakiejś odmiany szczurów? Postanowiłem, że spróbuję telekinezy i może uda mi się unieść zwierzaka w powietrze jedynie siłą umysłu – wciąż szedł. Uznałem, że w takim razie jest to jawa i po powrocie do domu muszę poszukać w encyklopedii informacji o zielonych szczurach.
  • Jestem w pokoju gościnnym w mieszkaniu moich dziadków. Spoglądam w lustro nad kominkiem i wpadam na pomysł przemiany w kobietę. Ponieważ jednak często mam transseksualistyczne fantazje, więc nie zdziwiłem się, gdy mi się to udało. Spałem dalej, nieświadomy.