Przejdź do zawartości

Świadome śnienie/Techniki wywoływania/Oddech

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Charakterystyka[edytuj]

Test oddechowy służy sprawdzeniu, czy jesteś w stanie oddychać pod wodą albo ze szczelnie zatkanym nosem. Zaciśnij palce na nosie lub zatkaj go i spróbuj oddychać, zawsze dobrze koncentrując się na tej czynności.

Przeprowadzaj test regularnie. Możesz też wykonywać go za każdym razem, gdy idziesz popływać.

Przykłady udanego wykonania testu[edytuj]

  • Sytuacja wydała mi się dziwaczna i wykonałem test rzeczywistości. Odkryłem, że mogę oddychać przez zatkany nos i natychmiast poszukałem lustra...
  • Rutynowo przeprowadziłem test rzeczywistości, ale jakoś wciąż nie miałem pewności, czy śnię – wyglądało na to, że nie zatkałem szczelnie nosa i wciąż mogłem przezeń oddychać. Ścisnąłem mocniej palce, nadal oddychając. To mnie przekonało. Wyszedłem na zewnątrz...
  • Ktoś wepchnął mnie do wody. Niemalże utonąłem nim spróbowałem zaczerpnąć oddechu – wtedy nagle odkryłem, że mogę oddychać pod wodą. Kiedy dopłynąłem do powierzchni zdałem sobie sprawę z tego, że śnię.
  • Zrobiłem oddechowy test rzeczywistości. Nie zadziałał. Stwierdziłem „Dziwne – test rzeczywistości się nie udał” i próbowałem tak długo, aż wyszedł. Dopiero gdy się obudziłem zdałem sobie sprawę, że wystarczyło zrobić go raz by mieć pewność, że to sen.

Przykłady nieudanego testu oddechowego[edytuj]

  • Zrobiłem test inaczej niż zwykle i nie mogłem oddychać z zatkanym nosem.
  • Oddychałem przez zatkany nos, a postać ze snu przekonała mnie, że tylko mi się zdawało, iż zadziałał. Śniłem dalej nieświadomie.
  • Miałem dość tłusty nos i nie byłem w stanie zacisnąć go należycie... Oddychałem przez niego, ale było to całkiem normalne zważywszy, że nie był całkowicie zatkany. Nie stałem się świadomy.