Przejdź do zawartości

C Sharp/O podręczniku

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

O czym mówi ten podręcznik?

[edytuj]

W tym podręczniku mam zamiar poruszyć podstawy języka C#. Jest to język obiektowy, wysokiej kultury kodu. Jest to język niezwykle prosty, warto zaczynać się uczyć programowania właśnie od tego języka, gdyż składnia i bugogenność C++ jest wręcz olbrzymia. Innym wyborem jest Java.

Co trzeba wiedzieć, żeby skorzystać z niniejszego podręcznika?

[edytuj]

Ten podręcznik jest przeznaczony dla początkujących programistów. Nie znajdą tutaj za wiele ludzie, którzy kochają C++'owe wskaźniki i tym podobne. Aby zrozumieć główną ideę języka warto przeczytać artykuł na Wiki: programowanie obiektowe

Czy mogę pomóc?

[edytuj]

Oczywiście że możesz. Mało tego, będziemy zadowoleni z każdej pomocy - możesz pisać rozdziały lub tłumaczyć je na inny język. Nie musisz pytać się nikogo o zgodę - jeśli chcesz, możesz zacząć już teraz. Prosimy jedynie o zapoznanie się ze stylem podręcznika, użytymi w nim szablonami i zachowanie układu rozdziałów. Propozycje zmiany spisu treści należy zgłaszać na stronie dyskusji.

Jeśli znalazłeś jakiś błąd a nie umiesz go poprawić koniecznie powiadom o tym fakcie autorów tego podręcznika za pomocą strony dyskusji danego modułu książki. Dzięki temu przyczyniasz się do rozwoju tego podręcznika.

Autorzy

[edytuj]