Delphi/Gdzie szukać dodatkowych informacji

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Gdzie szukać dodatkowych informacji?[edytuj]

Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania o sprawy, które nie zostały omówione w tym podręczniku, pomocy szukaj najpierw w:

  • Pomocy. "Help" Delphi jest bardzo obszerny i dość intuicyjny. Każdy obiekt jest szczegółowo opisany, w wielu przypadkach znajdują się proste przykłady. Uruchomienie pomocy polega na najechaniu kursorem na kłopotliwe słowo i wciśnięcie klawisza F1.
  • MSDN. Microsoft Developer Network (http://msdn.microsoft.com ) jest bazą wiedzy dotyczącą produktów firmy Microsoft, w tym systemów Windows. Znajdziesz tu szczegółowo opisane instrukcje i procedury systemowe. Przy bardziej zaawansowanych programach bez tego ani rusz!
  • Na grupach dyskusyjnych, forach itp. Firma Borland utrzymuje na swoim serwerze wiele grup tematycznych. Tutaj znajdziesz pełną listę. Dodatkowo, w hierarchii pl.* również znajdują się dwie grupy: pl.comp.lang.delphi oraz pl.comp.lang.delphi.bazy-danych. Nie zapomnij zapoznać się z archiwami tych grup przed zadaniem pytania!
  • Po prostu w internecie :-) Wyszukiwarka Google zwraca ok. 76 milionów wyników przy zapytaniu "delphi". Z tego zapewne połowa dotyczy starożytnej Grecji, a reszta jest dla Ciebie...
  • W książkach o Delphi.

« Poprzednia lekcjaSpis treściNastępna lekcja »