Dyskusja:Książka kucharska/Pączki

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Sprawdzałem tą stronę i faktycznie jest tam niemal taki sam przepis. Jednak nie wzorowałem się na nim i nie skopiowałem go. Ta strona jest mi obca. Przepis, który tutaj zamieściłem znajdował się w książce "Kuchnia Polska". Sprawdzałem autorów książki i nie ma tam żadnej osoby o tym imieniu i nazwisku, którym się podpisała osoba na podanej stronie. Wniosek prosty, osoba, która zmieściła przepis na podanej stronie też nie ma do niego praw autorskich. Rozgrzebywanie tego nie ma sensu. Hasło neleży edytować uwzględniając zmianę treści, aby różniła się od oryginału.

Zauważcie też co jest napisane na końcu strony " Dodatek opracowała". Co mam rozumieć przez to słowo? Całość tekstu, czy może urywek który nie był w książce kucharskiej, a który dodała pani Joanna? Szukanie praw autorskich w tym przypadku jest bez sensu. Nie mówię, że nie popełniłem błędu, wręcz przeciwnie powinienem był całkowicie edytować treść.


Przydałoby się podać więcej danych źródła, niż sam tytuł. Np. autora, wydanie itp. Magalia (dyskusja) 17:34, 20 kwi 2010 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]