Dyskusja:Linux/Zastosowania/Edukacja
Dodaj tematpierwsze „zarzuty”
[edytuj]"Takimi bez wątpienia są produkty oferowane przez firmę Microsoft. Systemy operacyjne Windows są niestabilne, pełne błędów i drogie w utrzymaniu. Inne produkty tej firmy np. Outlook, Internet Explorer również nie są najwyższej jakości." - nie żebym lubił i cenił produkty tej firmy, ale wydaje mi się, że a) nie jest to zgodne z neutralnym pkt. widzenia; b) jest jawnie skierowane przeciwko firmie, jak ktoś się uprze, to może wytoczyć proces... (nie ma nawet żadnych argumentów, dlaczego nie są najlepszej jakości). Artykuł (ciekawy) jest trochę tendencyjny, np. nie wspomniano, że OpenOffice jest też pod Windows, jest darmowy kompilator Pascala freepascal.org i wielu innych rzeczy.
odpowiedź
[edytuj]nie żebym lubił i cenił produkty tej firmy, ale wydaje mi się, że
- spox, ja też nie lubię
a) nie jest to zgodne z neutralnym pkt. widzenia;
- to jest dopiero wersja rozwojowa i nie jest jeszcze dokończona [możesz przerobić]
- jeśli piszę artykuł o gnu/linuksie to dziwne, żebym wychwalał windows :D
- b) jest jawnie skierowane przeciwko firmie, jak ktoś się uprze, to może wytoczyć proces...
- możliwe, chociaż nie sądzę, żeby MS się zajmował takimi pierdołami
- to nie jest jawnie skierowane przeciwko firmie tylko FAKTY
(nie ma nawet żadnych argumentów, dlaczego nie są najlepszej jakości).
- proszę, oto argumenty na windows: blaster, mydoom, sasser, czarnobyl itd. [tylko nie mów, że to wina jakiegoś programisty, który to napisał - to wina firmy, która pisze system operacyjny, który na to pozwala - vide gnu/linux, freebsd]
- a, oto argumenty na outlook: iloveyou, kurnikowa itd. [dziwne, że np. The Bat albo Mozilla Mail nie mają tych problemów]
Artykuł (ciekawy) jest trochę tendencyjny,
- bo tendencyjny być musi
- Nie musi i nie może. TOR 13:29, 18 lut 2005 (UTC)
np. nie wspomniano, że OpenOffice jest też pod Windows, jest darmowy kompilator Pascala freepascal.org i wielu innych rzeczy.
- spox, dopisze o OpenOffice i FreePascal
napisałem też, że na windows jest niezbędne oprogramowanie, trzeba je jednak sobie "załatwić" [np. niezbędnik komputer świat] i zainstalować [jeden raz to jeszcze da radę, ale jak w pracowni jest 20 komputerów], czyli tracić czas (a czas to pieniądz) ... a instalatory większości dystrybucji robią to automatycznie
zresztą o czym my mówimy, płacę 400 zł za oprogramownanie, które nie nadaje się do czegokolwiek. musze sobie sam łatwić wszystkie ołpenofisy i frpaskale
wiem, te komentarze są trochę cyniczne, ale taki już jestem
Pisz, pisz.
[edytuj]mam nadzieje ze jak najwiecej będzie napisane co i jak można zrobić z linuksem bo np. ja się troche bawie w linuxa i wiem gdzie co siedzi a taka pani z pracowni to jest tępiejsza od ócznów :P ja np. próbuje przekonać dwie babki w dwóch szkołach żeby poszły na linucha bo albo jest XP z logowaniem w domene na prockach 1000MHz albo millenium (z SBS)na 600MHz a mój stary poczciwy pentium 200MHz działa lepiej niż te kompy. chodzi głównie o to że nauczyciele informatyki nie znają się ani troche na linuxsie i boją się go nawet dotknąć już co bym nie mowil to nawet knoppix dla nich czarna magia i sie nieprzekonują
piszcie, piszcie
[edytuj]ludzie! czy Wy potraficie tylko poprawiać błędy ortograficzne i literówki?
piszcie, piszcie...
Poprawki TORa
[edytuj]Na wstępie chciałbym zauważyć, że głównym problemem, jaki dotyczył tego tekstu, kiedy do niego usiadłem było to, iż był niemal w połowie nie na temat. Podręcznik ten, jak wskazuje tytuł, ma traktować o Linuksie, a wciąż tylko widać w nim było narzekania na Windowsa. Jeśli będziemy to pisać w ten sposób, to nic pożytecznego i wartego przeczytania z tego nie wyjdzie.
Prosiłbym także o kierowanie się przy pisaniu zasadą neutralnego punktu widzenia.
Oprócz fragmentów, które wycięłem ponieważ traktowały niemal wyłącznie o Windowsie (cały Wstęp) usunąłem także kilka innych. Oto ich początki wraz z uzasadnieniem:
===Maszynopisanie=== Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze jest bardzo istotne.
- Nie wydaje mi się, by GNU/Linux był jedynym systemem, w którym możliwa jest nauka pisania bezwzrokowego... ;)
'''''Europa stara się znaleźć alternatywę próbujmy i my.'''''
- Puste hasło. Nic nie wnosi.
Fragment o Internetowym Dzienniczku ucznia zaczynający się od:
Wystarczy w formularzu wpisać dane:
- Te informacje są zawarte na stronie pomocy programu. Nie ma sensu ich tutaj powtarzać.
Zresztą po co się męczyć – wszystko zostało już zrobione przez profesjonalistów. Wystarczy tylko ściągnąć odpowiednie oprogramowanie i cieszyć się wygodą jego użytkowania. Więcej informacji na stronie http://www.ltsp.org/.
- "Po co się męczyć - Mr. Muscle cię wyręczy." Tekst jakby żywcem wyjęty z reklamy. Może dałoby się to ująć jakoś inaczej?
#dostępność dystrybucji działających na komputerach wyposażonych jedynie w stację dyskietek;
- Jest już punkt o niskich wymaganiach sprzętowych. Chyba nie musimy się aż tak rozdrabniać.
'''Mozilla Firefox''' to świetna przeglądarka WWW będąca doskonałą alternatywą dla Internet Explorera.
- A gdzie do diabła w GNU/Linux jest Internet Explorer?! Kolejna reklama.
Pozwoliłem sobie także wyciąć lub sparafrazować (tam, gdzie treść faktycznie traktowała o Linuksie) komentarze slonika i TW. Przy czym komentarz tego drugiego możnaby jakoś wcielić do tego podręcznika. Oto on:
'''''TW''' ja nie polecam, raczej zakup pamięci i praca na dystrybucjach zawartych na FDD, bądź CD''
I teraz apel - na bogów, nie piszcie w formie komentarzy. Do komentarzy służy ta strona - strona dyskusji, nie moduł. Moduł jest dla czytelników, strona dyskusji jest dla autorów. Wszelkie wątpliwości należy wyjaśniać tutaj. Zachęcam także wszystkich zainteresowanych dalszym rozwijaniem tego hasła do zalogowania się i podpisywania swoich komentarzy tutaj (za pomocą 4 tyld).
Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do zasadności wprowadzonych przezemnie poprawek, zapraszam do dyskusji (tutaj!). Pozdrawiam, TOR 13:29, 18 lut 2005 (UTC)
Klonowanie stacji roboczych
[edytuj]Link do opisu klonowania stacji roboczych prowadzi do 404.
E-Learning
[edytuj]Ostatnio bardzo popularnym tematem jest prowadzenie e-learningu. Może warto byłoby wspomnieć coś o tego typu możliwościach (od strony serwera oczywiście) systemu? (np. platforma moodle - www.moodle.org).
Szkolny Dziennik Internetowy
[edytuj]Szkolny Dziennik Internetowy nie działa i pod adresem firmy nie mozna zobaczyć jak on wygląda. Dane nieaktualne.