Dyskusja:Mentalizm

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Reklama[edytuj]

Witam i od razu przepraszam jeśli w nieodpowiednim miejscu piszę :)

czy ta książka nie narusza zasad mianowicie Propaganda oraz Książki o niczym

Moim zdaniem ta książka jest jedynie po to aby reklamować pełną wersję książki czyli jest zwykłą reklamą aby zakupić książkę czy to czasami nie mija się z celem darmowej i powszechnej wiedzy. Więc żeby nie skazywać zalążka książki na kasację to można by jedynie wykasować linki odwołujące się do pełnej wersji książki

Co do drugiego zarzutu chodzi mi o to że książka jest oznaczona że jest w 100% gotowa a moim zdaniem jest jedynie zalążkiem tematu (i tak ubogiej i ułomnej dziedziny wiedzy jaką jest Mentalizm) więc może skorygować kompletność na 0% lub najwyżej na 25%.

Tytuł[edytuj]

Ja o innej sprawie - tytuł książki, czyli *Mentalizm* "na pierwszy rzut oka" był dla mnie niezrozumiały, więc przy pierwszym spojrzeniu na listę dostępnych książek po prostu tę ominąłem, przy którymś kolejnym spojrzeniu na listę zajrzałem do niej trochę na zasadzie "a co to za cudo?", potem zajrzałem też do Wikipedi by sprawdzić co to jest "mentalizm"... Subiektywnie aktualny tytuł nie najlepiej łączy się z treścią książki nawet jeżeli rozumieć mentalizm w zaktualizowanym znaczeniu opisanym w Wprowadzeniu: "(...) od tej pory mentalistą nazywamy osobę, którą cechuje przenikliwość, wykorzystującą umiejętność hipnozy i sugestii dla wpływania na i kontrolowania myśli innych ludzi". No dobrze, to jak ma się do mentalizmu rozdział "Jak pisać dziennik i dlaczego"? Rozdział ten jest ciekawy i pozytywny, jeszcze gdyby zmieniony tytuł książki mówił, że w treści da się znaleźć takie rzeczy jak "Jak pisać dziennik i dlaczego"?