Dyskusja:Podstawowe komponenty komputera

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

SdU - więcej można dowiedzieć się wpisując nazwy poszczególnych peryferii do Wikipedii. Nie widzę sensu istnienia tego artykułu.--Incuś 14:33, 19 paź 2005 (UTC)

Zgadza się, jednak skąd można się dowiedzieć, czego tak naprawdę możemy w tym komputerze szukać. Uważam, że moduł powinien zostać. Oczywiście, że w tej chwili artykuły na Wikipedii są bogatsze od informacji zamieszczonych tutaj. Jednak książki są potrzebne po to, by część tych encyklopedycznych informacji nieco uogólnić i zgromadzić w jednym miejscu w jakimś konkretnym celu, który trudniej byłoby osiągnąć studiując tylko encyklopedię. Sławek M. (DrJolo) 04:57, 20 paź 2005 (UTC)

Ja się nie zgadzam, nie widzę nic złego w tym artykule. Moim zdaniem w marę rozwoju może się zrobić całkiem ciekawy. Nawet w księgozbiorze jest osobny dział Budowa komputerów. Jakby powstał jeszcze artykuł Rozbudowa komputerów w praktyce wydaje mi się, żeby to dosyć dobrze do siebie pasowało. Myśle, że nie ma co być zbyt pochopnym. Piotr 15:25, 19 paź 2005 (UTC)

Ja też uważam, że powinien zostać. Mógłby stanowić rozdział w podręczniku np. Budowa komputerów. Warszk 15:47, 19 paź 2005 (UTC)

Jeśli tak, to pewnie :) Chodziło mi o istnienie w tej formie. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, to oczywiście nie usuwamy. --Incuś 09:09, 21 paź 2005 (UTC)

Jeśli chodzi o zasilacz, to nie zgodziłbym się o ten transformator, Trzeba by troche dokładniej opisać zasilacz impulsowy, albo wspomnieć że o niego chodzi

Wikibooks to wiki - każdy może poprawiać błędy i nieścisłości. W przypadku kwestii, które nie budzą kontrowersji, można od razu je poprawiać. --Derbeth talk 21:36, 7 gru 2005 (UTC)

Do wielozadaniowości częściej stosuje się PIT, niż RTC. Monitory LCD 32' (panoramiczne 16:9) są ponad 1000 zł droższe od plazmowych, lecz mimo tego są. Poza tym, dobrze napisany artykuł. -- MTM 19:59, 8 lut 2006 (UTC)

podział[edytuj]

Podręcznik się rozrósł, przydaloby się go podzielić na części.. Podzielić na 18 oddzielnych modułów czy jakieś grupy, np. podstawowe elementy (procesor, pł główna), pamięć (hdd, ram), zewnętrzne nośniki pamięci (cd, hdd, karty), rozszerzenia (płyta graficzna, muzyczna) itd.? I chyba można dodać odnośniki do wikipedii. --Lethern 17:22, 18 mar 2008 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]