Wikipedysta:Derbeth

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nie ma mnie.

Z powodu braku czasu zmuszony jestem zawiesić moją działalność na Wikibooks. Możecie do mnie pisać wiadomości na tej stronie, ale niestety nie jestem w stanie obiecać, że pomogę lub odpiszę na nie w rozsądnym czasie, ani nawet tego, że w ogóle kiedykolwiek na nie odpiszę.

Jeśli przyszedłeś (-aś) tu szukać mojej pomocy, o wiele lepiej zrobisz pisząc do innego z administratorów. --Derbeth talk 20:00, 26 kwi 2009 (CEST)

pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-3 This user can read and write fluently in English.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.
Opera - najszybsza przeglądarka na świecie!

Mieszkam w Krakowie, studiuję informatykę.


Na polskich Wikibooks znalazłem się 22 stycznia 2005. Moja pierwsza edycja to C. Uważam Wikibooks za świetny pomysł, lecz problemem pozostaje dobre zorganizowanie prac i trzymanie się pewnych standardów.

Od 14 kwietnia 2005 jestem jednym z sysopów (administratorów) polskiego Wikibooks. Staram się w miarę moich możliwości utrzymywać porządek na serwisie a oprócz tego mam nadzieję, że Wikibooks przyciągnie w końcu więcej użytkowników. W każdym razie, możecie śmiało pisać na stronę mojej dyskusji, poza tym bardzo często siedzę na kanale IRC - tam możecie znaleźć więcej Wikipedystów chętnych do pomocy.

3 października 2005 zostałem wybrany na sysopa anglojęzycznych Wikibooks, 11 stycznia 2006 zostałem tamtejszym biurokratą. Mam też tam uprawnienia CheckUser. Oprócz pomocy w walce z wandalizmem na tamtym serwisie będę się starał zwiększyć współpracę między naszymi projektami przez linki interwiki, tłumaczenia i budowanie wspólnych wytycznych.

Od 6 września 2006 jestem tutejszym biurokratą (tzn. przyznaję flagi botom i realizując decyzję społeczności nadaję prawa sysopa).

Mam swojego ircowego linkbota siedzącego aktualnie m.in. na kanale IRC Wikibooks. Jestem też operatorem bota, który liczy niektóre statystyki.

Więcej informacji o mnie: w:Wikipedysta:Derbeth. Polecam też wszystkim nasz siostrzany projekt Wikinews - serwis informacyjny oparty na wiki.

Aktywność[edytuj]

Obecnie mam mało czasu i wpadam na Wikibooks niezbyt często. Z tego powodu mogę odpowiedzieć na wiadomości dopiero po paru dniach. Rozwijałem podręcznik C.

Regularnie od czasu do czasu bywam na angielskich Wikibooks.


Od pewnego czasu nie edytuję już podręczników: Perl, CSS i C++.

Kontakt[edytuj]

  • często jestem na kanale IRC #wikibooks-pl lub #wikipedia-pl
  • strona dyskusji
  • Jabber: derbeth na serwerze jabber.wp.pl
  • ewentualnie przez e-mail

TODO[edytuj]

Moje linki[edytuj]

  • javaLatex - program do konwersji podręczników do kodu LaTeX-a, który następnie może być wprost przekonwertowany do wersji PDF
  • Derbeth's Print Version Creator - moje małe narzędzie online ułatwiające tworzenie wersji do druku
  • /Brudnopis - mój brudnopis
  • /Pomysły - wrzucam tu czasem moje pomysły na szablony

Przydatne linki[edytuj]

Licencjonowanie[edytuj]

  • kod źródłowy pisany przeze mnie na Wikibooks udostępniam dodatkowo na licencji BSD.
CC some rights reserved.svg Na licencji Creative Commons Attribution Share-Alike License w wersjach 1.0, 2.0, 2.5 i 3.0 CC some rights reserved.svg
Zgadzam się na rozpowszechnianie moich edycji tekstowych, zarówno na licencji GFDL, jak i Creative Commons Attribution Share-Alike license w wersji 1.0, 2.0, 2.5 i 3.0. Pamiętać należy o tym, że inni autorzy tych artykułów mogą się na to nie zgadzać.
PD-icon.svg Małe zmiany udostępnione jako własność publiczna PD-icon.svg
Zgadzam się na udostępnienie wszystkich moich edycji oznaczonych jako małe zmiany, chyba że napiszę inaczej w opisie danej edycji, zarówno na licencji GFDL, jak i jako własność publiczną (public domain). Pamiętać należy jednak, że inni autorzy artykułów mogą tego nie zrobić.