Dyskusja:Ubuntu/Dlaczego warto używać Ubuntu

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Odnoszę wrażenie, że ten rozdział jest reklamą, takie odnoszę wrażenie, szczególnie, że wiele z podanych punktów to nie właściwości Ubuntu, tylko w ogóle Linuksów.

Tytuł raczej daleki jest od NPOVizmu. sblive 19:28, 17 mar 2006 (UTC)

Wnoszę o napisanie tekstu "Dlaczego nie warto używać Ubuntu" i kontrlinkowanie obok linkow do tego tekstu. sblive 08:27, 7 cze 2006 (UTC)

Proszę o podanie jakiegokolwiek przykładu wirusa na Ubuntu. A na razie - kasuję słowo "praktycznie".Thobold 20:59, 29 paź 2009 (CET)[odpowiedz]

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware --83.8.161.126 16:48, 7 gru 2009 (CET)[odpowiedz]

wirusy[edytuj]

na ubuntu są wirusy , tylko że bardzo mało

Łatwość obsługi[edytuj]

O ile rozumiem, ta wikibooks ma na celu przybliżenie funkcjonowania i obsługi Ubuntu, nie fanatyczne udowadnianie jej wyższości nad innymi dystrybucjami linuksa czy Windows. Dlatego też uważam, że fragment: "w niektórych dystrybucjach Linux'a (np. RedHat) aby zainstalować, np. kodeki audio/wideo, trzeba przeprowadzać to w trybie tekstowym; w systemach serii Windows można spędzić parę godzin na poszukiwaniach niezawirusowanych i działających paczek." jest nie tylko nieprawdziwy, ale i zbędny. Nie wiem jak odbywa się obecnie instalacja kodeków w RHEL (bo to kosztowna, komercyjna dystrybucja, z której nie korzystam) ale w Fedorze o ile się orientuję, mechanizm instalacji kodeków jest znacznie prostszy. Ciężko też uwierzyć w wielogodzinne przeszukiwanie internetu, w celu znalezienia niezawirusowanej paczki kodeków audio/wideo dla Windows. proszę o usunięcie wskazanego fragmentu i przeredagowanie punktu "Łatwość obsługi".

  • "Dostosowanie się intuicyjnością i obsługą do zwykłych użytkowników by jego użytkowanie nie sprawiało trudności - to główny cel ubuntu" to mój pomysł na przeredagowanie - bardziej neutralny, pokazuje tą subiektywną rzecz od strony twórcy. Jak myślisz, czy się nadaje? PS: na przyszłość radzę się podpisywać :-) Marek H. (dyskusja) 11:26, 1 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]