Dyskusja:Ubuntu/Dlaczego warto używać Ubuntu

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Odnoszę wrażenie, że ten rozdział jest reklamą, takie odnoszę wrażenie, szczególnie, że wiele z podanych punktów to nie właściwości Ubuntu, tylko w ogóle Linuksów.

Tytuł raczej daleki jest od NPOVizmu. sblive 19:28, 17 mar 2006 (UTC)

Wnoszę o napisanie tekstu "Dlaczego nie warto używać Ubuntu" i kontrlinkowanie obok linkow do tego tekstu. sblive 08:27, 7 cze 2006 (UTC)

Proszę o podanie jakiegokolwiek przykładu wirusa na Ubuntu. A na razie - kasuję słowo "praktycznie".Thobold 20:59, 29 paź 2009 (CET)[odpowiedz]

http://en.wikipedia.org/wiki/Linux_malware --83.8.161.126 16:48, 7 gru 2009 (CET)[odpowiedz]

wirusy[edytuj]

na ubuntu są wirusy , tylko że bardzo mało

Łatwość obsługi[edytuj]

O ile rozumiem, ta wikibooks ma na celu przybliżenie funkcjonowania i obsługi Ubuntu, nie fanatyczne udowadnianie jej wyższości nad innymi dystrybucjami linuksa czy Windows. Dlatego też uważam, że fragment: "w niektórych dystrybucjach Linux'a (np. RedHat) aby zainstalować, np. kodeki audio/wideo, trzeba przeprowadzać to w trybie tekstowym; w systemach serii Windows można spędzić parę godzin na poszukiwaniach niezawirusowanych i działających paczek." jest nie tylko nieprawdziwy, ale i zbędny. Nie wiem jak odbywa się obecnie instalacja kodeków w RHEL (bo to kosztowna, komercyjna dystrybucja, z której nie korzystam) ale w Fedorze o ile się orientuję, mechanizm instalacji kodeków jest znacznie prostszy. Ciężko też uwierzyć w wielogodzinne przeszukiwanie internetu, w celu znalezienia niezawirusowanej paczki kodeków audio/wideo dla Windows. proszę o usunięcie wskazanego fragmentu i przeredagowanie punktu "Łatwość obsługi".

  • "Dostosowanie się intuicyjnością i obsługą do zwykłych użytkowników by jego użytkowanie nie sprawiało trudności - to główny cel ubuntu" to mój pomysł na przeredagowanie - bardziej neutralny, pokazuje tą subiektywną rzecz od strony twórcy. Jak myślisz, czy się nadaje? PS: na przyszłość radzę się podpisywać :-) Marek H. (dyskusja) 11:26, 1 maj 2012 (CEST)[odpowiedz]

Kompatybilność z Debianem[edytuj]

> możesz bez problemu instalować pakiety przeznaczone dla Debiana i innych bazujących na nim dystrybucjach.

No niezbyt, część pakietów oczywiście uruchomi się na większości dystrybucjach bazujących na Debianie, ale większość dystrybucji ma inną wersję paczek zależnych (dependencies), wtedy dana aplikacja nie zadziała na Ubuntu/Debianie.

np. nie da się zainstalować programów bazujących na python2 na Ubuntu 23.04 (AFAIK Ubuntu 23.04 nie będzie mieć py2)

Nougcat (dyskusja) 16:53, 8 sty 2023 (CET)[odpowiedz]