Przejdź do zawartości

Dyskusja:Ubuntu/Instalacja systemu na nośniku USB

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Ubuntu/Instalacja systemu na nośniku USB > Ubuntu > Instalacja systemu na nośniku USB » Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania Instalacja Ubuntu na pamięci USB polega na skopiowaniu obrazu "iso" systemu wraz z Bootlaoder-em z płyty instalacyjnej lub z pliku "iso" wprost na pamięć USB. Można to zrobić na dwa sposoby: 1. Po uruchomieniu Ubuntu Live CD/DVD i wybraniu opcji "Wypróbuj Ubuntu" uruchom instalator:

Dash -> Asystent dysku uruchomieniowego i wybierz nośnik CD jako źródłowy. 2. Po uruchomieniu Ubuntu zainstalowanego na dysku twardym uruchom instalator w ten sam sposób co poprzednio. W tym wypadku możesz wybrać jako plik źródłowy obraz "iso" systemu lub płytę z Ubuntu w nośniku optycznym. 3. Wskaż dysk docelowy, czyli pamięć USB (dev/sdb1 lub /dev/sdc1). Asystent dysku uruchomieniowego w Ubuntu.png 4. Wciśnij "Utwórz dysk startowy aby rozpocząć instalację. Ubuntu instal usb2.png 5. Po zakończeniu instalacji, zresetuj komputer, wejdź do BIOS i ustaw: "Boot computer from USB" jako pierwszą opcję startową. Ubuntu instal usb3.png

Należy jednak pamiętać, iż jest to tylko skopiowany system "Live" i wszystkie osobiste ustawienia zostaną usunięte po restarcie systemu. Aby temu zaradzić zapisz swoją pracę na innej partycji lub zaznacz opcję: "Podczas uruchomienia z tego dysku dokumentu i ustawienia będą: Przechowywane w zarezerwowanym obszarze dodatkowym".