Dyskusja:Vim

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Nie podoba mi się obecna postać tego podręcznika. Jest nieprzejrzysty, pełno w nim pustego miejsca wypełnionego linkami. Do tego nie ma podstawowej rzeczy - wstępu opisującego chociaż w dwóch zdaniach, co to jest Vim (nie zwalnia od tego link do Wikipedii, którego nie ma). Nie ma też listy komend - co prawda są w Wikipedii, ale ponieważ ten podrecznik nazywa się Vim a nie Rozszerzenia do vim, taka lista powinna się tu znaleźć. Dobrze by też było napisać coś o konfiguracji vima, ustawianiu kolorowania składni itp. Jeśli te rzeczy nie zostaną zrobione, podręcznik nie wyjdzie poza 0% kompletności. --Derbeth 08:31, 17 wrz 2005 (UTC)

Faktycznie, w tej postaci to była masakra. Swoją drogą - wciągnęło mnie: sprawdzam po kolei wszystkie podręczniki, i poprawiam co mogę ;) CzarnyZajaczek 20:45, 21 wrz 2005 (UTC)

Tak powstają wikipedioholicy ;-) --Derbeth 21:00, 21 wrz 2005 (UTC)

Linki zewnętrzne[edytuj]

Usunąłem z tekstu wszystkie linki zewnętrzne. Kto to wszystko ma czytać? Może jeden-dwa linki stąd mogą trafić do artykułu (najlepiej po polsku). Przekleiłem je tutaj, żeby było na podstawie czego pisać.

Kilka uwag[edytuj]

Witam jako miłośnik Vima i jego wierny użytkownik postanowiłem pomóc w pisaniu książki na jego temat na początek chciałem zaproponować kilka rozwiązań otóż po pierwsze :

Umieszczać kolejne rozdziały książki jako podstrony całej książki czyli Vim/rozdział tak jak to jest w przypadku konfiguracja (bo pewnie takie są zamysły ale chciałem napisać to dla pewności) a na głównej "stronie" Vim-a pozostawić jedynie rozdział Wstęp lub spis treści i wstęp

Po drugie nadać my formę bardziej książki a nie faq czyli pytanie odpowiedz bo odniosłem takie wrażenie jak pierwszy raz ją odwiedziłem więcej jest wklejonych instrukcji tudzież komend

Po trzecie chciałbym zaproponować zmienić tytuł książki z Vim na Vim sztuka edycji lub na podobny wiadomo kwestia gustu (może małe głosowanie?)

pozdrawiam

elementarny błąd[edytuj]

Szukałem w podręczniku przez kilka minut informacji jak PO PROSTU OTWORZYĆ PLIK do edycji i nie znalazłem… Paweł