Dyskusja:Wprowadzenie do fizyki kwantowej/Szkic podręcznika

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Układ[edytuj]

Tematy i ich treść są raczej chaotyczne. Konspekt jest źle ułożony

Jeśli uważasz, że jesteś w stanie stworzyć lepszy - nikt cię nie będzie wstrzymywał. --Derbeth talk 10:49, 2 cze 2007 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Po prostu mówię, że trzeba dopracować układ, np. - jeżeli doświadczenie Ruthenforda jest w dziale 'Fale materii' to coś tu jest nie tak. Ja jedynie wyraziłem krytykę - moją własną opinię (chyba od tego jest dyskusja?). Nie twierdzę, że wszystko jest do niczego, tylko, że wymaga dopracowania.

Postulaty kwanotowe Bohra[edytuj]

Moim zdaniem w treści jest błąd, z postulatów Bohra wynika kwantowanie momentu pędu, samo w sobie nie jest ono postulatem. Bohr postulował: Ruch elektronów na orbitach kołowych na których nie ma emisji energii- niezgodnie z teorią klasyczną. Ważność równań ruchu fizyki klasycznej na ustalonej orbicie. Emisje i absorbcje energii podczas zmiany orbity, oraz zasade korespondencji. Nie jestem pewny czy podane przezemnie wystarczaja, być może Bohr postulował słuszność wzoru Balmera- nie jestem pewny. Pewny jestem natomiast, że nie postulował kwantowania momentu pędu.

Dokonalem pewnych zmian, wydaje się że teraz treść postulatów jest zgodna z opublikowanymi przez Bohra w Philosopical Magazine. Warto jednak, aby ktoś to sprawdził.