Internet w praktyce/Połączenie zdalne

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Połączenie zdalne to prawdopodobnie złoty środek w różnych wypadkach: Brak guru komputerowego, skomplikowane tłumaczenie od kogoś na forum w rozwiązaniu problemu, albo nie zamierzasz tego sam tego naprawiać, wolisz gdy ktoś za Ciebie to zrobi - w takich wypadkach najłatwiej jest przy połączeniu zdalnym. I jeśli nie chcesz się uczyć niczego nowego o tym (pewnie dla Ciebie) diabelnym narzędziem i tylko przystąpić do pracy której kazał Ci szef, ale nie umiesz sobie poradzić - przeczytaj. Postarano się o jak najłatwiejsze wytłumaczenie tematu.

Uwaga! do połączenia zdalnego potrzeba 2 osób. Jeśli nie masz guru komputerowego, poproś o pomoc jakiejś obeznanej osoby z internetu (zob. temat rozdziału "komunikacja")

Przypadek 1: Problemy z komputerem w domu[edytuj]

Pierwsze co potrzebne to program. My oprzemy się o TeamViewer'a, który jest w wielu środowiskach komputerowych bardzo intuicyjnym w obsłudze i działa za każdym razem (w przeciwieństwie do takiego np. CrossLoop'a) Jeśli wcześniej korzystałeś z innych programów to lepiej używaj właśnie tych. Jeśli zapominałeś jak się już je obsługuje, nie zawracaj sobie nimi głowy i przystąp od razu do działania razem z poradnikiem.

Jeśli czytałeś drugi rozdział książki (o swojej przeglądarce) w każdej pokazana jest ta sama informacja dla instalacji dla Windows (by nie zmuszać się do czytania o innych przeglądarkach). Pobierz ten plik i zajrzyj tam. Program nie jest niestety dla innych systemów ani nie można go wykorzystać u szefa.

Program uruchamiamy z jego niebieskiej ikonki przypominającej pudełko.

Pojawi się okno programu. Teraz osobie, która chce Ci pomóc zdalnie, podajesz swoje ID i hasło (Informacje o nich znajdziesz w lewej części okna programu). Potem zgadzasz się na to, by mógł widzieć twój pulpit i kontrolować go (razem z nim).