Mentalizm/Zakończenie

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Wikibooks
Wikibooks
Dostępna jest wersja PDF podręcznika Mentalizm. 08.01.13r, 11 MB, pełna wersja (info)


Gdy zaczynałem pisać tę książkę, tytułowy bohater serialu Mentalista zakończył sezon zabijając człowieka, który jego zdaniem był czarnym charakterem, okrutnym seryjnym mordercą, który zabił brutalnie jego żonę i córkę. Patrick Jane z pewnym wyraźnym oporem i wysiłkiem wyjął pistolet i zastrzelił tego człowieka na oczach tłumu, dając upust swojej zemście. Jak się jednak okazało potem, nie był to właściwy człowiek. Był także okrutny i popełniał czyny, których nie chciałbym aby doświadczyli ich na sobie najwięksi wrogowie.

Tytułowy mentalista może robić rzeczy, które nie śniły się zwykłym ludziom, dzięki wiedzy, jaką posiada. Ma doskonałą pamięć, bo praktycznie korzysta z mnemoniki. Potrafi czytać mowę ciała i interpretować ją, więc sprawia wrażenie, jakby czytał w myślach. Dokładnie wie, czym jest hipnoza i dokładnie wie, jak z niej korzystać. Ma zdecydowaną przewagą nad innymi.

Życzę Ci, abyś sam pozostał kimś takim, jeśli tylko chcesz. Otrzymałeś tutaj podstawy wiedzy, która Ci to umożliwi. Jeżeli chcesz więcej, sięgnij po pełną wersję niniejszej książki, a jeśli wciąż będzie Ci mało, umieściłem w niej listę literatury uzupełniającej, która powinna w pełni zaspokoić Twoje potrzeby.