Microsoft Office 2007/Uruchomienie i przygotowanie do pracy

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Uruchomienie[edytuj]

Skoro posiadasz już zainstalowany pakiet Office 2007 lub tylko pobrałeś wersję trial, możesz uruchomić Word 2007.

Program Microsoft Word 2007 można uruchomić równie łatwo, jak zwykły program typu Kalkulator czy Notatnik. Po prostu z Menu Start wybierz Programy (lub Wszystkie programy), następnie przejdź do folderu Microsoft Office i wybierz Microsoft Office Word 2007. Po kliknięciu program powinien się uruchomić.

Początkowo, jeżeli nie miałeś jeszcze do czynienia z podobnym interfejsem lub używałeś wcześniejszych wersji Worda, interfejs Fluent (czyli ten, który widzisz) może wydać ci się trudny. Nie zrażaj się tym – w następnych rozdziałach wytłumaczymy Ci wszystko krok po kroku.

Dostosowywanie interfejsu do własnych potrzeb[edytuj]

Po pierwsze, spójrz jeszcze raz na okno programu. Na dole okna ustaw suwakiem odpowiedni procent (najlepiej wybrać wartości pośrednie, np. 80%–140%). Możesz także ustawić układ (do wyboru: Układ wydruku, Odczyt pełnoekranowy, Układ Sieci Web, Konspekt i Wersja Robocza.

Po drugie – gdzie się podziały Opcje? Są one umieszczone w okrągłym przycisku pakietu Office – kliknij na niego. Zobaczmy, co oferuje Word: otwórzmy Opcje programu Word. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, do czego służy dowolna funkcja – pozostaw na niej przez chwilę kursor myszy.

Po trzecie – korzystasz z Visty, a twoim zdaniem wygląd programu gryzie się z wyglądem systemu? Lub używasz srebrnego schematu kolorów w Windows XP? Pakiet Office oferuje trzy skórki: Niebieską, Srebrną i Czarną. Sprawdź, jaka najbardziej ci odpowiada.

Po czwarte – widzisz ten mały zasobnik na pasku tytułu? Powstał on, aby mieć szybki dostęp do najczęściej używanych opcji. Jak go zmodyfikować lub usunąć? Przejdź w Opcje i wybierz Dostosowywanie.


Sądzę, że dostosowałeś interfejs do swoich potrzeb. Możesz przejść do kolejnego rozdziału.

Pliki do pobrania[edytuj]

Patch dla Office 2000, XP lub 2003, umożliwiający obsługę plików DOCX.