Szablon:Test
Użycie
[edytuj]Szablon zaleca się stosować nie wobec wandali, lecz wobec użytkowników, którzy są nowi, popełniają błędy techniczne, niszcząc w ten sposób treść czy w podobnych przypadkach.
Dla użytkowników, którzy wprowadzają bezsensowne edycje lub celowo niszczą dorobek, wstawiamy {{test2}}; ({{test3}} lub {{test4}} dla użytkownika, który wykonał ewidentny wandalizm, a chcemy uświadomić mu, że za takie działanie zostanie zablokowany.
Uwaga – używaj szablonów rozsądnie, nie dlatego, że są fajne – lepiej napisać coś od siebie w niektórych przypadkach. Nie zależy nam przecież, by ludzi przeganiać „wesołymi” komunikatami.
Standardowo szablon wpisujemy do dyskusji wikipedysty jako część nowej sekcji:
== [[hasło]] == {{subst:test}} Uprzejmy wpis o szczegółach niepomyślnej edycji. ~~~~
Przykład wstawianego komunikatu
[edytuj]Witaj. Twoja edycja treści w Wikibooks powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub nauczyć się szybko tworzyć podręczniki na Szybka pomoc. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikibooks :)
[...], pozdrawiam Jan Kowalski
Błędy
[edytuj]Błędy należy zgłaszać na stronie Wikibooks:Kwestie techniczne.
Zobacz też
[edytuj]
Powyższy opis jest dołączany ze strony Szablon:Test/opis. (edytuj | historia)
Kategorie należy dodawać do podstrony /opis. Zobacz podstrony tego szablonu. |