Przejdź do zawartości

Terapia zajęciowa/Zalecenia edycyjne

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Terapia zajęciowa jest książką tworzoną przez wielu różnych autorów. Poniższe zalecenia powstały, aby w tej sytuacji zachować jednorodność typograficzną tego podręcznika i uporządkować kwestie edycyjne z nim związane.

Nazewnictwo

[edytuj]

Warianty

[edytuj]

Scenariusze

[edytuj]

Temat

[edytuj]

Złożoność

[edytuj]

Klasyfikacja

[edytuj]

Klasyfikacja powinna być zgodna z listą.

Metoda nauczania

[edytuj]

w:metoda nauczania: prezentacja dyskusja pokaz itp

Uczestnicy

[edytuj]
  • Ile osób

Charakterystyka uczestników

[edytuj]
  • wiek, potrzeby, niepełnosprawność

Czas trwania

[edytuj]

Czas trwania podajemy w minutach ewentualnie dodatkowo z podziałem na część wstępną zasadniczą i końcową oraz ewentualną przerwą.

Etap procesu

[edytuj]

W miarę możliwości odnotowujemy czy dane zajęcia powinny być przeprowadzane z nową grupą czy z taką która już ma zajęcia od jakiegoś czasu.

Cel ogólny

[edytuj]

Jako cel ogólny powinien być określony jeden z czterech głównych obszarów pracy terapeuty czyli:

  • usprawnienie psychiczne
  • usprawnienie fizyczne
  • usprawnienie społeczne
  • usprawnienie zawodowe

lub ich kombinacja np usprawnienie psychiczno-fizyczne, itp.

Cele szczegółowe

[edytuj]

Jako cele szczegółowe powinny być zapisane cele z listy pasujące do danego scenariusza. Jeżeli celu nie ma na liście upewnij się, że nie jest wyrażony innymi słowami, wtedy możesz swobodnie go dodać.

Pomoce dydaktyczne

[edytuj]

BHP

[edytuj]

Przebieg zajęć

[edytuj]

Część wstępna

[edytuj]

Część zasadnicza

[edytuj]

Część końcowa

[edytuj]

Źródła

[edytuj]