Wikibooks:Poczekalnia/Nagłówek

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Na tej stronie prowadzimy dyskusje nad jednostkami (szablonami, kategoriami, artykułami, podręcznikami, itp.), które zdaniem użytkowników kwalifikują się do usunięcia lub naprawienia.

Umieszczenie tu jednostki nie oznacza, że zostanie automatycznie usunięty lub naprawiony. Strona ta powstała po to, aby dać możliwość przedstawienia argumentów za i przeciw usunięciu lub naprawieniu jednostki. Skasowanie jednostki może nastąpić tylko po dyskusji i wyraźnym poparciu przez użytkowników niepozostawienia jednostki i jego skasowania, a naprawa jednostki może nastąpić tylko po dyskusji i wyraźnym poparciu przez użytkowników naprawienia jednostki. W innym przypadku dyskusja może trwać nadal. Do chwili rozstrzygnięcia zawartość jednostki nie jest usuwana i naprawiana oraz można prowadzić nad nią prace.

  • Nie należy tu umieszczać jednostek stosunkowo nowych, powinno się dać autorom trochę czasu na rozwinięcie artykułu (lub podręcznika).
  • Nie umieszcza się tutaj pojedynczych jednostek przeznaczonych do ekspresowego kasowania. Jednostki, które zgodnie z zasadami projektu nie należą do tematów, które powinny znaleźć się na Wikibooks, są usuwane bez zbędnej zwłoki przez administratorów. Można tu przeprowadzić dyskusję w wypadku, gdy nie ma zgody co do odpowiadania wytycznym Wikibooks.
  • O zgłoszeniu jednostki do usunięcia lub naprawienia należy informować jego autora oraz użyć szablonu {{SdU}} lub {{DoSkasowania}} albo {{DNU}} (tylko dla stron: naprawa, prowokacje, artykuły i kwestie techniczne) na stronach jednostek (lub stronach głównych książek).
  • Po zakończeniu dyskusji należy usunąć szablon {{SdU}} lub {{DoSkasowania}} albo {{DNU}} mówiące o trwaniu dyskusji z jednostki (lub strony głównej książki) oraz przenieść ewentualnie dyskusję do archiwum (szablon archiwum stworzony ze szkieletu z {{SDU}} to {{SDU/Archiwum}}), a później wstawić opcjonalnie (dla jednostek do usunięcia należy je wstawić nie opcjonalnie, tylko koniecznie) na tą jednostkę (lub stronę główną tej książki) szablony informujące {{DNU}} lub {{SdUwynik}} (na co najmniej 30 dni od zakończenia dyskusji), co dla jednostek, dla których w wyniku dyskusji ustalono, że należy usunąć tą jednostkę, to później po jakimś czasie najwcześniej po 30 dniach od zakończenia dyskusji Administrator z Wikibooks:Administratorzy to zrobi, a dla których jednostek ustalono, że należy zrobić co innego, robione jest po dyskusji, co ustalono w poczekalni.
  • Często podręczniki nie są usuwane bezpowrotnie, a archiwizowane na stronie użytkownika, który był autorem danego podręcznika.
  • Jak zgłaszać jednostki do naprawy lub usunięcia oraz co robić po zakończonej dyskusji to jest na stronach pomocy szablonu {{DNU}} oraz pomocy szablonu {{SdU}} i {{DoSkasowania}}, a także pomocy szablonu {{SdUwynik}}.

Pełna lista jednostek, co do których przeprowadza się dyskuję, co dalej robić, znajduje się w Kategoria:Poczekalnia DNU - dyskusja (naprawa), gdy jednostki należą do sekcji naprawa, a także na Kategoria:Poczekalnia DNU - dyskusja (prowokacje), gdy jednostki należą do sekcji prowokacje, Kategoria:Poczekalnia DNU - dyskusja (artykuły), gdy jednostki należą do sekcji artykuły i Kategoria:Poczekalnia DNU - dyskusja (kwestie techniczne), gdy jednostki należą do sekcji kwestie techniczne, wstawianych przez {{SdU}} i {{DoSkasowania}} oraz {{DNU}}, a wszystkie zgłoszenia są na stronie Zgłoszenia.

Co do pełnej listy zgłoszeń, co do których ustalono, co zrobić, czy nie podejmować, żadnych działań jest na: Kategoria:Poczekalnia DNU - załatwiono (zostawiono), gdy dla jednostki uzyskano konsensus w sprawie pozostawienia jej w Wikibooks, Kategoria:Poczekalnia DNU - załatwiono (brak wyniku), gdy dla jednostki nie uzyskano konsensusu w sprawie pozostawienia lub usunięcia jej z Wikibooks, Kategoria:Poczekalnia DNU - załatwiono (usuwane), gdy dla jednostki uzyskano konsensus w sprawie usunięcia jej z Wikibooks, oraz Kategoria:Poczekalnia DNU - załatwiono (naprawiono), gdy dla jednostki uzyskano konsensus naprawienia jej lub niepodejmowania żadnych działań w celu jej naprawy, wstawianych przez {{DNU}} i {{SdUwynik}}.