Przejdź do zawartości

Wikipedysta:Kasia1986

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
pl Polski jest językiem ojczystym tego użytkownika.
en-4 This user can read and write at a near-native level in English.
de-2 Dieser Benutzer hat fortgeschrittene Deutschkenntnisse.
es-1 Este usuario puede contribuir con un nivel básico de español.


O mnie[edytuj]

Studiuję 2 rok filologii angielskiej na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Najbardziej interesuje się geografią, politologią, językiem polskim i językiem angielskim. Lubię też czytać książki np. niewydana w Polsce "The Power and The Glory"(na polski "Moc i chwała") - opowiadająca, a właściwie krytycznie oceniająca pontyfikat Jana Pawła II książka.. Mimo krytyki w niej zawartej książka umie wciągnąć. No, ale nigdy nie pozna się książki tak naprawdę, póki się samemu nie przeczyta. Lubię też serię Harry Potter, książki psychologiczne czy też filozoficzne. Na pl-wikibooks jestem od 03 lutego 2008. Dość aktywnie angażuje się w angielskie wikibooks. Poza tym posiadam konta na niemieckich, francuskich i włoskich wikibooks, ale tam tylko na zasadzie "Pojawiam się raz na jakiś czas". Z angielskich wikibooks znam trochę główne cele projektu wikibooks. Jednak nie mylmy pojęć. Angielskie wikibooks jest angielskim wikibooks, polskie wikibooks jest polskim wikibooks. Urodziłam się 09.01.1986 w Bydgoszczy. Poza studiami pracuję jako tłumacz, chociaż oczywiście nie jestem tłumaczem przysięgłym. W przyszłości zamierzam uczyć języka angielskiego najlepiej w szkole średniej, ale jeszcze nie wiem. Uważam, że wikiprojekty pomagają odpocząć, a także w pewnym stopniu rozwinąć swoje zainteresowania. Chwilowo ze względu na sesję egzaminacyjną nie mogę poświęcić tyle czasu polskim i angielskim wikibooks. W kwestii języków obcych zdecydowanie wolę angielski od niemieckiego, pierwszy z wymienionych po prostu jest łatwiejszy. Niemiecki jest strasznie trudnym językiem, szczególnie jeżeli chodzi o wymowę. Języka niemieckiego uczyłam się od 2003 do 2006. Nauka wyniesiona z lekcji niemieckiego utwierdziła mnie w ostatecznym przekonaniu, że niemiecki jest bardzo trudnym językiem, oczywiście niektórym może wydawać się ten język, językiem łatwym.

Wikiprojekty[edytuj]

Oprócz polskich, angielskich, francuskich i włoskich wikibooks mam konta na wikiversity, wikispecies meta oraz angielskim wikisłowniku i angielskich wikicytatach. Szkoda, że chwilowo nie ma polskojęzycznych odpowiedników wikiversity i wikispecies, chociaż mam nadzieję że ta sytuacja się poprawi. Ponadto posiadam konto na en wikiosource. Nie angażuje się aktywnie w/w przeze mnie projektach. Być może w przyszłości zajmę się na Meta działem tłumaczenia. Jednak jak podkreślałam wyżej: Wikirpojekty moim zdaniem wciągają i pomagają się odstresować od stresów w życiu realnym. Mam tu na myśli szczególnie, te mniejsze wikiprojekty. W przyszłości zamierzam też założyć sobie konto na wszystkich polskojęzycznych projektach wikimedia, na których jeszcze z powodu braku czasu nie mam konta, czyli wikipedia, wikinews, wikicytaty, wikisłownik itp.

Takie tam opinie[edytuj]

Moim zdaniem najgorszą cechą, którą mają ludzie jest głupota. Nie ma jednoznacznej przyczyny i definicji czym jest głupota. Najbardziej ogólną definicją głupoty jest błędne zachowanie etc. Nie trzeba też być pełnoletnim by wiedzieć wiele rzeczy.

Uważam też, że w życiu najważniejsza jest zdolność człowieka do miłowania innych itp.

Plany[edytuj]

Cóż chyba wszystko zostało wymienione w sekcji "O mnie", ale tutaj takie podsumowanie: Uczyć angielskiego, mieć dzieci no i wzbogacić swój warsztat tłumacza, mimo że nie jestem tłumaczem przysięgłym, ani nie zamierzam nim być. Chodzi tu raczej o tłumaczenia amatorskie itp. Aktualnie mam na koncie 5 tłumaczeń. 6 tłumaczenie z angielskiego na polski w toku.

Motta i inne[edytuj]

Nie wiem dokąd ucieknę, kiedy wulkan wybuchnie ("I don't know, I will where escape, if volcanoes blast")

Blisko daleko,gdziekolwiek jesteś("Near, far, wherever you are")

Śpiewaj mi piosenki, zakołysz narodami, na bok całe zło (Sings your songs rock the nations, right all wrongs)

Irytuje mnie zło i głupota. Zło wynika z głupoty, a głupota żywi się złem (S.Lem)

Inne[edytuj]

user:Kasia1986/propozycje