Dyskusja:Matematyka dla liceum/Logika

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Rozwiązania zadań pozostawionych czytelnikowi do samodzielnego rozwiązania[edytuj]

Wg mnie nie warto zostawiać czegokolwiek do rozwiązania czytelnikowi (np. tutaj) bez zamieszczenia gotowego prawidłowego rozwiązania w osobnym module np. Matematyka_dla_liceum:Logika/Rozwiązania. Dla niektórych jest to trywialne zadanie, jednak dla innych może być ono trudniejsze, co może zrodzić potrzebę weryfikacji, czy aby gdzieś nie ma błędu. Co na ten temat myślą autorzy?? Sławek M. (DrJolo) 09:26, 12 sty 2006 (UTC)

Pisanie książki wymaga doboru odpowiednich informacji. W przypaku praw De Morgana uznałem za zbędne przedstawianie dowodu. Oczywiście nie mam nic przeciwko dodaniu rozwiązań pewnych zadań, tylko narazie chciałbym, aby prace nad podręcznikiem skupiły się głównie na treści podręcznika, a nie na różnych dodatkach. Wydaje mi się, że narazie pewne sprawy możemy zostawić dla czytelnika. --Piotr K. 13:11, 12 sty 2006 (UTC)

pochodzenie kwantyfikatorów[edytuj]

Duzy kwantyfikator po raz pierwszy pojawil sie w pracy: Gerhard Gentzen, "Untersuchungen ueber das logische Schliessen," w 1935r. I jego symbol pochodzi z jezyka niemieckiego - od wyrazenia "All-Zeichen". Mnie uczono, ze symbole te pochodza od slow lacinskich.

Tak wiec nie wszystko pochodzi z jezyka angielskiego - (np. czas zwyczajowo oznacza sie litera "t" nie od slowa time tylko od lacinskiego tempus).

Pozdrawiam, Marek

To w końcu odwrócone A i E pochodzą z łaciny czy z niemieckiego? --Derbeth talk 00:48, 8 lis 2006 (CET)

Zadanie 4 przykład f[edytuj]

Przykład f w zadaniu 4 ("Każdy równoległobok jest prostokątem") ma sens logiczny, więc nie wiem czemu jest napisane że nie ma?