Dyskusja:OpenOffice.org

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Współpraca[edytuj]

Osoby znające dobrze OpenOffice zachęcam do zaglądnięcia do tablicy ogłoszeń. --Derbeth 07:45, 11 cze 2005 (UTC)

OOo standardem?[edytuj]

Jakiś czas temu czytałem w którymś serwisie zajmującym się Wolnym Oprogramowaniem informację, że format zapisu danych OpenOffice ma stać się obofiązującym standardem w Unii Europejskiej. Nie wiem czy tak się stało, ani na jakim etapie to jest, ponieważ później przez długi czas nie interesowałem się tym, ale warto to sprawdzić, i wspomnieć w artykule.

Nie do końca: w:OpenDocument. Format Open Office dał podstawę OpenDocument, ale chyba do tej pory nie wspiera w pełni nowego formatu. --Derbeth 07:25, 18 wrz 2005 (UTC)

Zmiana wyglądu[edytuj]

Co myślicie o zmianie wyglądu podręcznika? Chodzi mi o przeniesienie większej ilości treści na strone główną i dodanie na górze spisu treści. --Miro

Jeśli ma być lepiej... Ale jeśli chcesz wszystko przenieś na stronę główną, to nie polecam, ponieważ zbiegiem czasu może się nabrać trochę dużo materiału i układ może być trochę niewygodny. (Nie zapomnij się podpisywać za pomocą --~~~~). --Piotr K. 21:03, 12 lis 2005 (UTC)

Wszystkiego nie. Wszystkie informacje dotyczące poszczególnych programów pakietu zastawiłbym tak jak są. Tylko informacje typu Wstęp, ogólny opis pakietu i linki zewnętrzne wstawiłbym na główną stronę. --Miro 00:34, 13 lis 2005 (UTC)

Złe nazewnictwo[edytuj]

Pakiet aplikacji nie nazywa się Openoffice tylko OpenOffice.org i w ten sposób mamy OpenOffice.org Writer, OpenOffice.org Base, itp. Nazwa Openoffice Base to błąd. Należy to poprawić!!!--Gymbo 13:29, 5 mar 2006 (UTC)

Ponieważ nie wystarczy zmienić samej nazwy, bo w ten sposób gubi się linki do tamtych rozdziałów. Jeśli już, należałoby zmienić nazwy wszystkich podrozdziałów a jest ich trochę. Mamy automatycznego bota od takiej roboty, więc wartoby się zastanowić, czy i jak zmienić nazwę. Można zrobić tak: "OpenOffice.org Writer" albo tak: "OpenOffice.org/Writer" (sugerując, że "Writer" to część podręcznika "OpenOffice.org"). Wtedy zamiast OpenOffice.org/Writer/Spis treści mielibyśmy "OpenOffice.org/Writer/Spis treści". --Derbeth talk 13:08, 5 mar 2006 (UTC)
Osobiście podoba mi się pomysł z "/" :)--Gymbo 13:29, 5 mar 2006 (UTC)
OK, bot zaczął już przenosić. tsca 14:57, 5 mar 2006 (UTC)
Zrobione. tsca 15:14, 5 mar 2006 (UTC)

Niemieckie OpenOffice.org Wikibooks[edytuj]

Warto dodać. http://de.wikibooks.org/wiki/OpenOffice.org -Gymbo 13:36, 5 mar 2006 (UTC)

Drobna zmiana struktury[edytuj]

------------------------------------------

A możne ktoś zamieścić instrukcje do każdego z działów?


Proponuję trochę wzbogacić spis treści d otakiej postaci:

Oraz pominąć "W skład pakietu wchodzą". W części ogólnej moim zdaniem należałoby umieścić instrukcje instalacji pakietu, dodatków itp. Co wy na to?--Mellonedain 12:28, 4 cze 2006 (UTC)

Nie mam nic przeciwko, tylko OpenOffice.org Ogólnie trochę mi nie pasuje. --Piotr K. [@] 12:44, 4 cze 2006 (UTC)

Może masz inną propozycje? OpenOffice.org Podstawy? --Mellonedain 14:12, 4 cze 2006 (UTC)

Może Informacje ogólne? (Nie pasuje mi zestawienie "OpenOffice.org Ogólnie" np. z "OpenOffice.org Writer", to tak jakby "Ogólnie" było częścią tego programu). --Piotr K. @ 14:19, 4 cze 2006 (UTC)

Dobre. Może ułatwią nam decyzję informacje co by tam miało być. Moim zdaniem:

  • instrukcja instalacji pod różnymi OSami,
  • informacje o konfiguracji i instalacji dodatków
  • trochę historii
  • to co ktoś dodał niedawno jako "Tworzenie OpenOffice.org", czyli opis projektu, jak to się odbywa i w jaki sposób przyczynić się do jago rozwoju
  • wyjaśnienie licencji w świetle polskiego prawa
  • informacje o polskich organizacjach i projektach spokrewnionych z OOo (oczywiście w szerszym zakresie niż to, co jest na stronie głównej. Coś w rodzaju Gdzie szukać pomocy)

Może coś jeszcze? --Mellonedain 18:08, 4 cze 2006 (UTC)

ok. Nie jestem zbytnio obeznany w tej książce, nie brałem udziału w jej powstawaniu, więc rób co uważasz za najlepsze. Jeśli będą jakieś wątpliwości itp. to zostaniesz poinformowany. Śmiało edytuj strony, pomiętając o wytycznych zawartych między innymi tutaj. Nie musisz się o wszystko pytać, zwłaszcza o pewne drobne zmiany. --Piotr K. @ 18:45, 4 cze 2006 (UTC)


OpenOffice.org[edytuj]

Z mojej dyskusji:

"Podręcznik nie jest instrukcją developerów. Dodane Wczoraj rozdziały o źródłach i rozwiązywaniu problemów powiiny się znaleźć na wiki OOo. Strony zostaną usdunięte za dwa dni. Przeczytaj Dla autorów. Podręcznik jest tworzony z myślą o użytkownikach. Proszę się dostosować. --Mellonedain 17:34, 16 lip 2006 (UTC)"

"Rozwiązywanie problemów" dotyczy problemów napotkanych przy obsłudze pakietu. Niby czemu miałoby tu tego nie być? Dlaczego zawłaszczyłeś sobie tą książkę? --Gymbo 00:57, 17 lip 2006 (UTC)


Reorganizacja[edytuj]

Proponuję wziąć się za książkę, trzeba ją drastycznie zmodyfikować, do tej książki odwołuje się oficjalna polska strona OpenOffice.org --Xurdus 05:52, 25 lip 2009 (UTC)

Zauktualizować![edytuj]

Nieaktualne od paru lat, teraz najnowszą wersją (stabilną!) jest Apache OpenOffice (uważać na nową nazwę!) 4.1.0.